Sędziuje: Piotr Siedlecki (Warszawa) Widzów: 5500 Aura: pochmurno
Śląsk Wrocław:(stroje: zielone) Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Wójcik, Marciniak - Klofik(Ostrowski 58), Dudek, Górski, J. Gancarczyk - Ulatowski(k), Szewczuk Trener: Ryszard Tarasiewicz
Lechia Gdańsk:(stroje: białe) Kapsa - Pęczak(k), Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik(Hirsz 46) - Andruszczak(Speichler 66), Trałka, Piątek, Rogalski - Cetnarowicz(Rybski 46), Buzała Trener: Dariusz Kubicki

Śląsk Wrocław: Olszewski, Łudziński, Ćap, Tymiński, Kluzek, Ostrowski, Imeh
Lechia Gdańsk: Sobański, Manuszewski, Miklosik, Speichler, Kalkowski, Rybski, Hirsz

Śląsk wygrał 2:0 a dzięki przegranej Piasta awansujemy na 3 pozycję w tabeli!

90+2 min. - Sedzia kończy mecz.Wygrywamy 2:0!
90 min. - Po akcji Śląska samobójczą bramkę strzelił Łukasz Trałka!
90 min. - GOOOOOOOOOOLLLLLLLL Wygrywamy 2:0!
86 min. - Kontra prawą stroną Szewczuka. Podanie do Dudka, który odgrywa momentalnie piłkę Szewczukowi, jednak obrońcy Lechii wybijają piłkę na aut.
84 min. - Żółtą kartką ukarany zostaje Ulatowski. Z rzutu wolnego z 35m Speichler - prosto w Kaczmarka.
83 min. - Szarżującego Rogalskiego powstrzymuje jeden z defensorów Śląska wybijając piłkę na aut.
81 min. - Wołczek faulowany przez Rogalskiego przy linii bocznej. Piłka wciąz w posiadaniu Śląska.
81 min. - Szarżującego Buzałę powstrzymać musi aż 4 piłkarzy Śląska.
80 min. - Strzał Dudka z linii bramkowej wybija jeden z obrońców Lechii. Żółtą kartkę otrzymuje Ostrowski.
79 min. - Zagranie w pole karne Ostorwskiego do Dudka, jednak ten traci piłkę. Chwilę później lewą stroną próbuje się przedrzeć gancarczyk, który podaje do Ulatowskiego, którego strzał ląduje prosto w rękach Kapsy.
77 min. - Strzał z 30m Sebastiana Dudka wybija na przedpole Kapsa.
76 min. - Zagranie na lewe skrzydło do J. Gancarczyka zbyt mocne - przy piłce Lechiści.
76 min. - Groźnie pod bramką Lechii. najpierw w doskonałej sytuacji Ulatowski, zbyt lekko zagrywa do Dudka, ten do Szewczuka, jednak minimalnie obok słupka.
75 min. - Strzał z 20m nad poprzeczka bramki Kapsy.
74 min. - Kontra Śląska. 3x3. Szewczuk do Gancarczyka, ten dośrodkowuje, jednak piłkę głową z przed bramki Lechii wybija Piątek.
72 min. - Zagranie Dudka na skrzydło do ostorwskiego, ten odgrywa piłkę do Dudka, który popisuje się zbyt lekkim strzałem wywalczając rzut rożny.
71 min. - Piłka po uderzeniu z rzutu rożnego Speichlera opuszcza boisko.
71 min. - Groźnią akcję Lechii przerywa Pokorny wybijając pikę na rzut rożny.
69 min. - Kontra Lechii. Dośrodkowanie Hirsza odbija się jeszcze od dwóch zawodników Śląska, jednak po chwili jeden z naszych zawodników ją przechwyca.
67 min. - Fatalny błąd Marciniaka po raz kolejny naprawia Wójcik.
67 min. - Faul na Ulatowskim. Grę wznowi Dudek.
66 min. - Zmiana w Lechii. Za Andruszczaka wchodzi Speichler.
65 min. - Rzut wolny dla Lechii po faulu na Piątku, do bramki strzeżonej przez Kaczmarka - 30m.
64 min. - Po rzucie rożnym faulowany zostaje Kapsa. Lechia przy piłce.
63 min. - Wołczek traci piłkę w narożniku boiska. Dośrodkowanie do Rybskiego, który następnie nieskutecznie próbuje zaskoczyć Kaczmarka. Tymczasem po drugiej stronie boiska rzut rożny dla Śląska.
61 min. - Dalekie zagranie w pole karne Śląska. Jednak piłkę asekurowaną przez Marciniaka chwyta pewnie Kaczmarek.
60 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Strzał Buzały nie opanowuje Kaczmarek, jednak na szczęście w pogotowiu był Wójcik, który uspokaja sytuację.
58 min. - Własnie trwa zmiana. Boisko opuszcza Patryk Klofik.
57 min. - Ostrowski szykuje się do zmiany w Śląsku.
57 min. - Uderzenie z dystansu Wołczka laduje w bocznej siatce bramki Kapsy.
57 min. - Dośrodkowanie Klofika do Gancarczyka. Głową na róg wybija obrońca Lechii.
56 min. - Moementala kontra wrocławian. Jednak czujna w obronie Lechia powstrzymuje graczy Śląska.
55 min. - Dośrodkowanie Hirsza, wslizgiem wybija na rzut rożny Dudek. Było niebezpiecznie.
52 min. - Na spalonym tym razem Andruszczak.
52 min. - Rajd Ulatowskiego zakończony strzałem zablokowanym przez defensorów gości. Piłka trafia do J. Gancarczyka, lecz chwilę później sędzia sygnalizue spalony.
50 min. - Kiks Marciniaka naprawiony przez Wójcika, który przejmuje piłkę zmierzającą w kierunku bramki Śląska.
48 min. - Klofik wyłuskuje piłkę w polu karnym Lechii. Niema spalonego. Przed sobą ma tylko Kapsę. Zamiast strzelać dectyduje się na podanie wzłuż bramki, gdzie nie było żadnego z piłkarzy Śląska.
47 min. - Faul Rybskiego na Dudku. Przy piłce Śląsk.
47 min. - Kolejna próba przedtarcia Gancarczyka. Piłka wyszła na aut.
46 min. - Śląsk rozpoczyna od szybkiej, dynamicznej akcji, która wślizgiem na Gancarczyku kończy Andruszczak.
46 min. - Sędzia rozpoczął II połowę.

Dwie zmiany w Lechii. Hirsz za Cetnarowicza. Rybski za Kosznika.

Śląsk prowadzi po pierwszej odłosnie meczu 1:0. Jesi utrzymają się wyniki z innych meczy Śląsk awansuje na 3 pozycję!

45+2 min. - Sędzia kończy I połowę.
45 min. - Dudek oddaje strzał z 25m prosto w ręce bramkarza.
44 min. - Klofik piąstkując piłk¦ na 35m rusza w kierunku bramki Kapsy jednak w jego zagraniu do Szewczuka arbiter dopatruje się pozycji spalonej.
43 min. - Arbiter główny do regulaminowego czasu I połowy dolicza 2 minuty.
42 min. - Rajd przez 30m Wołczka zakończony płaskim oraz zbyt słabym strzałem na bramkę Kapsy.
41 min. - Zawodnikom nie przeszkadza juz padający deszcz. Pozostała jednak mokra murawa.
41 min. - Wrzutkę gdańszczan opanowuje Kaczmarek.
41 min. - Rzut wolny dla Lechii na wysokości 30m .
38 min. - Niecodzienna sytuacja - piłka odbita od Midziarskiego trafia w głowę sędziego.
37 min. - Kosznik ukarany żółtą kartką za faul na Sebastianie Dudku.
34 min. - Na boisku leży Karol Piątek, który ucierpiał w główkowym pojedynku z Szewczukiem.
34 min. - Zbyt mocne podanie Szewczuka do Klofika - od bramki Kapsa.
33 min. - Dośrodkowanie Rogalskiego, głową na przedpole wybijają defensorzy Śląska.
33 min. - Znicz remisuje obecnie w Pruszkowie 1:1.
32 min. - Wychodzącego na czystą pozycję Szewczuka fauluje Wołąkiewicz, za co po chwili zostaje ukarany żółtą kartką.
31 min. - Strzał z dystansu Dudka na 16m zatrzymany przez Wołąkiewicza.
31 min. - Gra bardzo wyrównała się w środkowej sferze boiska. Żadnej drużynie nie udaje sie osiągnąć przewagi.

Warta prowadzi ze Zniczem Pruszków 1:0! Świetnie układają się obecne wyniki dla Śląska.

28 min. - W Gliwicach Piast przegrywa z GKS Jastrzębie 1:0, co oznacza, że jeśli utrzymają się takie wyniki Śląsk awansuje na 3 miejsce w tabeli.
27 min. - Nieporozumienie Klofika z Szewczukiem przerywa dobrze zapowiadającą się akcję.
27 min. - Niesygnalizowany strzał Dudka z 35m broni na raty Kapsa.
26 min. - Z powodu ogromnych korków we Wrocławiu kibice ciągle wchodzą na trybuny stadionu.
23 min. - Na boisku zwija się z bólu Trałka. Potrzebna jest pomoc lekarza.
23 min. - Rajd Klofika oraz drybling na dwóch zawodnikach Lechii zatrzymany desperackim wślizgiem przez Kapsę.
22 min. - Ładny przechwyt Ulatowskiego na 30m jednak chwilę później tracił on piłkę na rzecz Kosznika.
21 min. - Szewczuk fauluje Wołakiewicza. Lechia rozpoczyna akcję rzutem wolnym.
20 min. - Po zdobyciu bramki przez Śląsk mecz troszeczkę stracił na prędkości.

Śląsk prowadzi 1:0. Akcja jest zasługą Krzysztofa Ulatowskiego, który świetnie wypatrzył wychodzącego na czystą pozycję Gancarczyka.

17 min. - Dalekie zagranie do Buzały przechwytuje Wołczek.
17 min. - Chwalony nie dawno Paweł Kapsa przerwał swoją passę bez straty gola po upłynięciu 303 minut.
17 min. - Wrzutka i wysoki wyskok Kapsy zapewnia mu opanowanie piłki.
16 min. - Rzut wolny dla Śląska z 35m. Do piłki ustawia się Dudek.
15 min. - Andruszczak na spalonym.
15 min. - GOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLNieudana pułapka offsidowa Lechii Gdańsk, którą wykorzystuje J. Gancarczyk, otrzymując piłkę od kolegów na przedpolu celnie kierując ją do bramki Kapsy!

Paweł Kapsa już od 300 minut nie stracił bramki!

12 min. - Znów niebezpiecznie pod bramką Śląska. Uderzenie głową Rogalskiego broni Kaczmarek.
11 min. - Piekny strzał z 15m Klofika z najwyższym trudem broni Kapsa. Z rzutu rożnego wybija Dudek. Po jego wykonaniu główkuje Pokorny ale zbyt lekko aby zaskoczyć Kapsę.
9 min. - Celnośc podań utrudniona jest przez mokrą murawę.
8 min. - Po rzucie rożnym piłkę wybija głową na przed pole Marciniak.
7 min. - Groźnie pod bramką wrocławian. Strzał zmierzający w okienko bramki piąstkuje na rzut rożny Kaczmarek.
6 min. - Dynamiczne wyprowadzenie piłki przez Patryka Klofika na prawej stronie, zagranie do Szewczuka, który musi jednak uznać wyższczość defensorów Lechii. Kontratak Lechii stłumiony w zarodku przez Ulatowskiego.
5 min. - Akcja Wołczka z Klofikiem powstrzymana przez Piątka, który jednak w tej samej sekundzie faulowany był przez Szewczuka.
4 min. - Midzierski faulowany przez Szewczuka, przez chwile leżał na murawie. Obyło sie na szczęście bez pomocy masażysty.
3 min. - Próba ataku pozycyjnego wrocławian. Zagranie na skrzydło do Klofika, który nie opanował piłki na śliskiej murawie.
2 min. - Kontratak Lechii. Dośrodkowanie z prawej strony Andruszczaka - sprytnie wyłapuje Kaczmarek.
2 min. - Ulatowski zagrywa do Szewczuka, który nie dochodzi do piłki. Po chwili przechwyca Klofik, który podaje do Szewczuka, który popisuje się celnym strzałem wprost w ręce Kapsy.
1 min. - Sędzia rozpoczął spotkanie.

Piłkarze wyrzucili na trybunę piłki. Śląsk atakował będzie na stronę, gdzie znajduje się zegar.

Przed rozpoczeciem spotkania będzie miała miejsce minuta ciszy aby uczcić pamięć zmarłego, zasłużonego kibica Śląska.

Piłkarze wchodzą właśnie na boisko.

Piotr Siedlecki z Warszawy będzie głównym sędzią meczu Śląska z Lechią. Arbiter ten nie jest szczęśliwy dla Lechii w tym sezonie. Jedyny raz sędziował mecz Biało-Zielonych z Odrą Opole. I była to jedyna domowa porażka w bieżących rozgrywkach.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbędzie się konkurs strzałów z połowy boiska, a nagrodami będą piłki EURO 2008 firmy Adidas, koszulki reprezentacji Polski i zaproszenia do Multikina. Podczas przerwy zostaną także rozlosowane nagrody w konkursach Dobrego Doradcy. W drugiej połowie spotkania kibice obu drużyn zaprezentują choreografię złożoną z 4500 baloników w barwach WKS Śląsk Wrocław SA, które ufundowała Energia Pro-Grupy Tauron.

Właśnie występuje Orkiestra Reprezentacyjna Śląskiego Okręgu Wojskowego. która prezentuje próbkę swoich umiejętności muzycznych wraz z pokazem musztry. Zaś piłkarze Śląska i Lechii przed pierwszym gwizdkiem arbitra wykopią w trybuny 25 piłek z autografami.

Swoje umiejętności na murawie zaprezentowała drużyna Devils Wrocław - zespół futbolu amerykańskiego.

W dzisiejszym spotkaniu z powodu żółtych kartek nie mogą zagrać: Dariusz Sztylka oraz Marek Gancarczyk. Za to pauzy mają już za sobą: Przemysław Łudziński oraz Wojciech Górski.

Wielkimi krokami zbliża się koniec sezonu. To już ostatni pojedynek Śląsk przy ul. Oporowskiej w obecnym sezonie. Nasze zespół ciągle walczy o wywalczenie awansu do ekstraklasy. Koniecznie trzeba wygrać dzisiejszy mecz.

W środę o godzinie 17:00 rozpocznie się wielkie piłkarskie święto na stadionie przy ul. Oporowskiej. Śląsk Wrocław podejmie Lechię Gdańsk, która ma już zapewniony awans do ekstraklasy. Wrocławianie o promocję muszą nadal walczyć, a żeby ten cel osiągnąć niezbędne jest zdobycie kompletu punktów.

Autor relacji: Pawlak/kubson