17.05.2008(17:00)
Motor Lublin - Śląsk Wrocław
0:1 (0:1)
Strzelcy: 34' J.Gancarczyk
Sędziuje: Dariusz Giejsztorowicz (Suwałki) Widzów: 3000 Aura: Słonecznie i bardzo ciepło
Motor Lublin:(stroje: Żółto-niebieskie) Mierzwa - Misztal, Kiciński, Maciejewski, Syroka - Maziarz, R. Król (87' Kamiński), Ocholeche - Popławski (65' K.Król), Koczon, Stachura (73' Kowalczyk). Trener: Ryszard Kuźma
Śląsk Wrocław:(stroje: Zieloni-białe) Kaczmarek - Wołczek, Pokorny, Ćap, Marciniak - J. Gancarczyk (80' Kluzek), Sztylka, Dudek, M. Gancarczyk (65' Ostrowski) - Ulatowski, Szewczuk (86' Imeh). Trener: Ryszard Tarasiwicz

Motor Lublin: Przygoda - Kołodziejski, K. Król, Kowalczyk, Kamiński, Falisiewicz.
Śląsk Wrocław: Olszewski - Kluzek, Klofik, Ostrowski, Tymiński, Imeh, Wójcik.

90+3 min. - Koniec meczu!!! Śląsk szczęśliwie dowozi minimalne jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka. Niewątpliwie zdobyte dziś punkty są bardzo cenną zdobyczą, która w przypadku korzystnych dl nas wyników może spowodować powrót na 3. pozycję w ligowej tabeli.
90+3 min. - Ostrowski fauluje Koczona. Wrzutkę z 20 metrów wybija Pokorny.
90+2 min. - Jedna z ostatnich akcji Motoru, dośrodkowanie z głębi pola blokuje Pokorny.
90 min. - Minimalnie niecelny strzał z dystansu Kluzka, Mierzwa asekuracyjnie na rzut rożny. Sędzia dolicza 3 minuty.
89 min. - Bezpośrednio z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką uderzał Syroka.
87 min. - Marciniak ukarany żółtą kartką.
87 min. - Kamiński za Rafała Króla.
86 min. - Po akcji Kluzka, Ulatowski minimalnie obok słupka. Szewczuka zmienia Imeh.
83 min. - Rzut wolny po faulu na Ulatowskim tuż przy linii bocznej pola karnego. Płaskie prostopadłe podanie Dudka minimalnie obok słupka posyła Cap. Chwilę później żółtą kartkę ogląda Kluzek.
81 min. - Indywidualna akcja Ostrowskiego kończy się słabym dośrodkowaniem, które bez problemów opanowuje Mierzwa.
80 min. - Kluzek zmienia zdobywcę jedynej jak dotąd bramki dla Śląska, Janusza Gancarczyka.
78 min. - Po rzucie rożnym piłkę głową wybija Dudek. Śląsk w natarciu.
77 min. - Po zablokowanym strzale z rzutu wolnego Syroki, Kaczmarek wypiąstkowuje piłkę pod nogi Misztala by następnie obronić jego mocny strzał z dystansu.
77 min. - Za faul na Koczonie żółtkiem ukarany Wołczek.
75 min. - Po zbyt słabym podaniu Kicińskiego do Ocholege piłkę przejmuje Ulatowski, lecz ubiega go moment później Mierzwa.
75 min. - Groźnie pod bramką Śląska. Kilka strzałów gospodarzy raz po raz blokują defensorzy Śląska.
74 min. - Po klepce Dudka ze Sztylką, Ostrowski wywalcza rzut rożny.
73 min. - Kowalczyk za Stachurę.
73 min. - Strzał Kamila Króla po kolejnym rzucie rożnym minimalnie mija bramkę Kaczmarka.
72 min. - Syroka wywalcza rzut rożny, jego dośrodkowanie wybija Szewczuk na kolejny róg.
70 min. - W polu karnym pada Kamil Król, ale sędzia nakazuje grać dalej.
69 min. - Tempo gry wyraźnie opadło. Z boiska wieje nudą.
67 min. - Po dośrodkowaniu Syroki, Kamil Król nie sięga piłki w polu karnym.
65 min. - Ostrowski za Marka Gancarczyka oraz Kamil Król za Popławskiego.
63 min. - Do wejscia na boisko przygotowany jest Ostrowski oraz Kamil Król.
61 min. - Żółtą kartką upomniany zostaje marek Gancarczyk, który przebiegł z piłką połowę boiska po czym został powalony w polu karnym.
59 min. - Koczon wywalcza rzut rożny, po dośrodkowaniu z którego strzał Popławskiego zostaje zablokowany.
58 min. - Seria fauli obu drużyn w środkowej strefie boiska.
56 min. - Śląsk zdaje się kontrolować wydarzenia na boisku, ale pamiętając dwa poprzednie spotkania niczego nie można być pewnym.
55 min. - Po dośrodkowaniu Sroki Koczon na spalonym.
55 min. - Podanie Ocholechego do Stachyry, który doszedł do piłki tuż przed linią końcową. jego dośrodkowanie wychodzi na aut bramkowy.
54 min. - Szylka wysoko nad poprzeczką.
53 min. - Przechwyt Szewczuka w środku boiska, podanie do Ulatowskiego, któego uprzedza Mierzwa.
52 min. - Nieudane zagranie Dudka do Szewczuka przejmuje Mierzwa. Motor od własnej bramki.
50 min. - Rafał Król zwija się z bólu na środku boiska od kilku chwil, tym czasem piłkarze obu drżyn przeprowadzają dwie akcje.
48 min. - Syroka do Koczona, ten drugi przepięknie główkuje z 7 metrów minimalnie nad poprzeczką
47 min. - Sztylka z rzutu wolnego obok słupka.
46 min. - Próbę dośrodkowania Marka do Janusza Gancarczyka przejmuje Mierzwa. Chwilę później za faul na Januszu Gancarczyku żółtą kartkę otrzymuje Kiciński.
46 min. - Druga połowę rozpoczynają gospodarze.

Spotkanie nie można zaliczyć do tych prowadzonych w zawrotnym tempie. Motor opanował środek pola, a wrocławianie groźnie kontrują. Po jednej z takich sytuacji Janusz Gancarczyk zdobywa jedynego jak na razie gola. Czy uda się podwyższyć przekonamy się niebawem.

45+1 min. - Koniec pierwszej odsłony!!!
45 min. - Sędzia dolicza minutę.
44 min. - Z rzutu wolnego Misztal nad poprzeczką.
41 min. - Celny strzał Marka Gancarczyka nie sprawia kłopotu Mierzwie.
42 min. - Nadciagającego pod wrocławską bramkę Koczona powstrzymuje Wołczek.
40 min. - Rzut wolny z 30 metrów. Ćap ponad poprzeczką bramki Mierzwy.
39 min. - Po akcji Motoru Stachyra zbyt wysoko dośrodkowywał do Koczona.
37 min. - Marek Gancarczyk bliski drugiej asysty, ale Ulatowskiemu w ostatniej chwili piłkę wybijają obrońcy Motoru.
35 min. - Po głębokiej wrzutce Dudka, Mierzwa wypiąstkowuje piłkę przed siebie.
34 min. - Gooooool!!!! Encyklopedyczna akcja braci Gancarczyków. Marek dośrodkowuje do Janusza, który nie daje szans Mierzwie, wcześniej z piłka mija się Szewczuk i mamy 0:1!!!
31 min. - Doskonałe wypuszczenie w uliczkę Szewczuka przez Dudka. Sytuację wyjaśnia Mierzwa.
31 min. - Pojedynek główkowy Dudka z kilkoma zawodnikami Motoru przy linii bocznej.
28 min. - Żółtą kartką ukarany Dariusz Sztylka za faul ma Maziarzu, który wyprowadzał właśnie kontrę. Wcześniej obrońcy powstrzymują szturm na bramkę Marka Gancarczyka.
27 min. - Na spalonym Popławski. Śląsk próbuje ataku pozycyjnego.
27 min. - Zamieszanie w polu karnym Śląska, Marek Gancarczyk i Pokorny na raty wyjaśniają sytuację.
24 min. - Ulatowski opatrywany poza murawą. Przez moment Śląsk w dziesiątkę.
23 min. - Przy linii bocznej ograny został Ulatowski. Piłka po stronie Motoru.
22 min. - Piłka wędruje od pola karnego pod pole karne drużyny przeciwnej.
17 min. - Indzwidualna akcja Dudka przerwana faulem przez Ocholechego. Ryut wolny.
16 min. - Po stracie Sztylki szybką kontrę przeprowadza Stachyra, jego strzał chwyta jednak Kacymarek.
13 min. - Płaski strzał Ulatowskiego bz 20 metrów bez problemów broni Mierzwa.
12 min. - Mecz toczony jest w tempie szybszym niż wakacyjny , ale nie porywającym. Znakomita atmosfera na trybunach.
10 min. - Sztylka wybija na rzut rożny niebezpieczne dośrodkowanie Stachyry.
10 min. - Po wrzutce Capa, Szewczuk główkował w słupek ale przy okazji faulował Ocholeche.
8 min. - Po podaniu Janusza Gancarczyka Dudek decyduje się na strzał, lecz jego uderzenia ugrzązło w gąszczu nóg obrońców Motoru, wcześniej z piłką mija się Ulatowski.
7 min. - Faul na Sztylce w środkowej strefie boiska.
5 min. - Po crossowym podaniu Syroki, Koczon na spalonym.
5 min. - Po wrzutce Wołczaka Maciejewski na róg. Po rogu Dudka próbował strzelać Szewczuk ale jego główka została zablokowana.
3 min. - Maciejewski przerwał akcje Marka Gancarczyka i Szewczuka. Aut dla Ślląska.
3 min. - Po niezdecydowaniu Marciniaka piłkę przejmuje Stachyra, podaje do Madziarza, którego strzał był daleki od ideału.
1 min. - Janusz Gancarczyk powstrzymany w polu karnym przez Kicińskiego.
1 min. - Ulatowski do Szewczuka i zaczynamy.

Za kilka chwil arbitrzy wyprowadzą zawodników na murawę. Na trybunach wielkie piłkarsie święto, kibice obu drużyn świętują "mecz przyjaźni" przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich jest juz spora grupa sympatyków Motoru i Śląska. Żółto-niebieskie barwy mieszają się z zielonymi, na przemian skandowane są hasła obu klubów.

W sobotę o godzinie 17:00 na stadionie w Lublinie zmierzą się zespoły Motoru Lublin i Śląska Wrocław. I choć fani obu zespołów od lat zyją w przyjaźni, to na murawie z pewnością takowej nie będzie. Wrocławianie, którzy jeśli chcą zrealizować cel jakim jest awans do ekstraklasy, nie moga pozwolić sobie na strate punktow. Gospodarze nie zamierzają im jednak tego ułatwić, szczególnie,. że po porażce 1:10 we Wrocławiu mają coś do udowodnienia.

Autor relacji: Kubson