Co słychać u zgód?

14.08.2019 (18:59) | ADana | skomentuj (1)
W ostatni weekend Lechia Gdańsk mierzyła się z Jagiellonią Białystok, Miedź Legnica grała mecz derbowy, a Motor Lublin rozpoczynał sezon. Jak w tych spotkaniach wypadły nasze zgody? O tym w najnowszym „Co słychać u zgód?”.

Lechia Gdańsk

Gdańszczanie w ostatniej kolejce ekstraklasy zremisowali na własnym boisku z Jagiellonią Białystok 1:1. Był to trzeci remis podopiecznych Piotra Stokowca w obecnych rozgrywkach i tym samym zespół z Gdańska jest najczęściej dzielącym się punktami zespołem w tym sezonie.

Lechia po czterech seriach spotkań zajmuje szóste miejsce z dorobkiem sześciu punktów i jak dotąd jest jedną z trzech niepokonanych drużyn w sezonie 2019/20. Do liderującego Śląska Wrocław i zajmującej drugą lokatę Pogoni Szczecin traci cztery oczka.

Następny mecz: 18.08. POLSKA: PKO BP Ekstraklasa – Kolejka 5
17:30 Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk (CANAL+ Sport)

Miedź Legnica

Miedzianka w pierwszoligowych derbach Dolnego Śląska pokonała Chrobrego Głogów 2:1. Bramki dla zespołu z Legnicy zdobywali Marquitos i Roko Mislov. Chorwat potrzebował zaledwie niecałej minuty, aby wpisać się na listę strzelców i dać wygraną Miedzi. Po tym zwycięstwie Miedź znalazła się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów, a do lidera traci dwa oczka.

Następny mecz: 17:08. POLSKA: Fortuna 1 Liga – Kolejka 4
15:00 Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica (Polsat Sport)

Motor Lublin

Motor na inaugurację trzeciej ligi przegrał swoje wyjazdowe spotkanie ze Stalą Kraśnik 1:2. Jedyną bramkę dla zespołu z Lublina strzelił w 18. minucie Tomasz Swędrowski. W odniesieniu zwycięstwa nie pomogła czerwona kartka dla gracza gospodarzy, którą Sebastian Ciołek obejrzał pięć minut po bramce dla Motoru. Stal dwa gole strzeliła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Następny mecz: 15:08. POLSKA: III Liga – Grupa IV – Kolejka 2
17:00 Chełmianka Chełm – Motor Lublin

Opawa

Opawianie przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Po porażkach z Mladą Boleslav i Ostravą tym razem Opawa musiała uznać wyższość Jabloneca. Aktualny wicelider tabeli wygrał na własnym boisku 2:1. Dodatkowo czerwoną kartkę w tym spotkaniu obejrzał Vaclav Jurecka, który skompletował dwa żółte kartoniki w odstępie niecałych trzydziestu minut.

Następny mecz: 17.08. CZECHY: 1. Liga – Kolejka 6
17:00 Opawa – Zlin