Farshad w Śląsku!

04.07.2018 (18:32) | Dominik Szpik | skomentuj (3)
Śląsk poinformował o kolejnym transferze tego lata. Wzmocnieniem WKS-u okazał się 25-letni Farshad Ahmadzadeh, który wcześniej reprezentował barwy mistrza Iranu Persepolis FC.


 

Liga irańska brzmi egzotycznie, ale przypadek Flavio Paixao, który reprezentował barwy klubu Traktor Sazi Tebriz, pokazuje, że nie należy lekceważyć tych rozgrywek. Co ciekawe, nowy nabytek grał w Tebrizie w latach 2013-2015 na zasadzie wypożecznia.

Ahmadzadeh w poprzednim sezonie rozegrał łącznie 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach, strzelił w nich 9 bramek, zanotował 3 asysty. W przeszłości zaliczył również epizod w młodzieżowej kadrze Iranu, gdzie rozegrał 3 mecze i zdobył jedną bramkę.

Warto również zaznaczyć że jest zawodnikiem lewonożnym, a to towar deficytowy na rynku transferowym. Trzeba przyznać, że statystyki ma dosyć imponujące, ale również na boisku widać jego talent. Jest szybki, pomimo zaledwie 169cm wzrostu potrafi odnaleźć się w stałych fragmentach gry, ma ciąg na bramkę i nieprzeciętną technikę.

Może grać na obu skrzydłach i jako ofensywny pomocnik, lecz najczęściej był wystawiany na prawej stronie pomocy. Biorąc pod uwagę jego uniwersalność, Ahmadzadeh może okazać się naprawdę solidnym wzmocnieniem i konkurencją dla Roberta Picha czy Jakuba Koseckiego.

Ahmadzadeh podpisał roczny kotnrakt z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy oraz będzie występował z numerem 10.

KOMENTARZE
~pooo(2018-07-05 15:14:16)
To chyba jakiś żart!
~Max(2018-07-05 13:24:58)
Miejmy nadzieję, że jego szybkość i technika zniwelują brak centymetrów. Trochę mnie martwi kolejny "mały" w linii ofensywnej Śląska.
~hehehehe(2018-07-05 03:39:50)
Młodzi polacy hehe
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane