Udany weekend w CLJ

07.10.2019 (16:19) | jacko | fot. Paweł Kot | skomentuj (0)
Dwie wygrane i remis - oto bilans weekendowych występów AP Śląsk w Centralnych Ligach Juniorów. Wszystkie mecze młodzi wrocławianie rozegrali na wyjeździe.

Juniorzy starsi (CLJ U18, trener Pietraszewski) przerwali serię porażek i zremisowali z Cracovią 1:1. Do przerwy prowadził Śląsk po golu Fediuka w 39. minucie. Gospodarze wyrównali w końcówce. Chwilę później bramkarz Śląska Miłosz Tysiak fantastyczną interwencją uratował punkt dla Śląska.

Skład Śląska: Tysiak – Maruszak, W. Wawrzyniak, Stawny, Konopacki - Mamis, M. Wawrzyniak (60. Konstanty), Stupieńko (90. Nawrocki), Trochanowski - Fediuk, Głowieńkowski (70. D. Bąk)

Juniorzy młodsi (CLJ U17, trener Wołczek) wygrali w Zabrzu z Gwarkiem 1:0, a bramkę w 31. minucie strzelił Dachnowski. Śląsk utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium.

Skład Śląska: Budzyński (Czapliński) – Wiśniewski, Marciniak, Łyszczarczyk, Gerstenstein, Wyrzykowski, Hampel, Dachnowski, F. Michalski, Jakubiak, Gryglak oraz Wieńczek, Wróbel, Stanowicz, Lisiecki, Matuszewski

Trampkarze (CLJ U15, trener Bartyzel) pokonali Miedź Legnica 4:1. Bramki strzelali Sikora (dwie) oraz Galuba i Kruk (po jednej).

Skład Śląska: Głogowski – Bujoczek, Galuba, Goszczyński, Kmiecik, Lipiński, Marciniszyn, Borys, Seremet, Wołczek, Sikora oraz Kruk. Lipiec i Maszkowski

Śląsk awansował na drugie miejsce w tabeli.