Puchar szansą dla Dankowskiego?

23.09.2019 (17:12) | Drom | fot. Rafał Sawicki | Śląsk Wrocław | skomentuj (4)
Zespół Śląska w poniedziałek opuszcza na kilka dni Oporowską – po meczu z Widzewem WKS nie wraca do Wrocławia, lecz uda się do Gutowa, gdzie będzie przygotowywać się do spotkania w Kielcach z Koroną. Trener Vitezslav Lavicka przed meczem w Łodzi zapowiada kilka zmian w składzie.


 

- Jesteśmy równie mocno skoncentrowani przed Pucharem Polski, jak przed meczami w ekstraklasie. Przygotowujemy się tak samo, mieliśmy analizę gry Widzewa, dziś wyjeżdżamy na mecz i jutro chcemy zagrać z takim samym pragnieniem zwycięstwa jak w lidze – mówi szkoleniowiec, który być może w spotkaniu w Łodzi da szansę gry Kamilowi Dankowskiemu. - Chcemy utrzymywać dobrą drogą, którą idziemy w tym sezonie i zrobić dobry wynik w Łodzi. Wiemy, że terminarz jest trudny, napięty i myślę o tym, że zrobimy trochę rotacji w składzie. Dziś mieliśmy ostatni trening i jutro podejmiemy decyzje.

Defensor Śląska na razie częściej pojawił się na murawie w barwach rezerw, niż pierwszej drużyny. W ekstraklasie zagrał jedynie przez kilka minut w spotkaniu z Lechem. - Przed meczem pucharowym może dojść do paru zmian w składzie. Na boisku trzeba dać z siebie wszystko i pokazać, że zasługuje się na to miejsce. Gdy pojawia się szansa, należy ją wykorzystać.
Na pewno poważnie podchodzimy do rozgrywek Pucharu Polski. Gramy z Widzewem Łódź i każdy zdaje sobie sprawę z wagi tego spotkania. Nie ma w ogóle mowy o lekceważeniu rywala, wszyscy jedziemy skoncentrowani, każdy będzie przygotowany w stu procentach na ten mecz. Niezależnie od tego, kto wyjdzie na boisko, jedziemy do Łodzi jako drużyna z jednym celem – pokonać Widzew
– zapewnia Dankowski.

W podobnym tonie wypowiada się Lavicka. - Wiem, że Widzew to w Polsce sławny klub, z bogatą historią. Rozumiem również sporą rywalizację między naszymi klubami i kibicami. To będzie dla nas wymagający mecz, jednak chcemy się przygotować tak, aby zrobić dobrą robotę i awansować.

KOMENTARZE
~bibi(2019-09-24 23:14:22)
no i Dankowski pokazał co potrafi, kiedy kończy się jego kontrakt?
~SPEEDY(2019-09-24 11:32:27)
A może Samiec-Talar byłby fajną alternatywą na napad?
~wks47(2019-09-24 07:27:08)
Tu równie dobrze możemy wystawić drugi garnitur i powinno być ok. Kajzer - Dankowski, Celeban, Pawelec, Hołownia - Zivulić, Łyszczarz - Cholewiak, Marković, Gąska - Szczepan.
~Mongoloid(2019-09-23 23:07:31)
Powodzenia Danek!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane