Co słychać u zgód?

28.08.2019 (20:12) | ADana | skomentuj (0)
W najnowszym „Co słychać u zgód?” można przeczytać o bardzo słabym weekendzie naszych zgód w trakcie, którego żadna z nich nie zanotowała zwycięstwa.


 

W ostatni weekend żadna z naszych zgód nie wygrała swojego spotkania. Najbliżej tego celu był Motor Lublin, który do przerwy prowadził 1:0 z Avią Świdnik. Niestety marzenia o trzech punktach dla lublinian zabrał Piotr Prędota, który wyrównującą bramkę strzelił w 90. minucie meczu. Dla zespołu z Lublina było to czwarte spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Oznacza to, że Motor nie wygrał ligowego spotkania od początku obecnego sezonu. Trzeci remis w czwartym meczu powoduje, że lublinianie zajmują obecnie miejsce spadkowe w trzeciej lidze.

Drugą zgodą, która zremisowała swoje spotkanie w ubiegły weekend, była Lechia Gdańsk. Gdańszczanie zremisowali na własnym stadionie z liderem PKO BP Ekstraklasy Śląskiem Wrocław 1:1. Bramkę wyrównująca dla zespołu z Gdańska strzelił Sławomir Peszko, który odpowiedział na gola Przemysława Płachety z pierwszej części gry. Lechia, podobnie jak Motor, nie potrafi wygrać swojego spotkania od przynajmniej trzech meczów. W efekcie tego Lwy Północy zajmują dopiero 10. miejsce, a do pierwszej ósemki traci trzy punkty. Lechia jest też najczęściej remisującą drużyną w tym sezonie ekstraklasy. Do tej pory w sześciu kolejkach gdańszczanie remisowali, aż czterokrotnie.

Niestety tylko dwie z naszych zgód zdołały zapunktować w ostatniej kolejce. Dwie pozostałe poniosły porażki. Jedną z nich jest Miedź Legnica, która przegrała na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:1. Zwycięską bramkę strzelił Adrian Paluchowski. Pomimo porażki Miedzianka cały czas utrzymuje się w pierwszoligowej czołówce. Obecnie zajmuje szóste miejsce, które pozwala na grę w barażach o awans do ekstraklasy.

Zdecydowanie najgorzej w ostatni weekend zaprezentowała się Opawa, która uległa na wyjeździe drużynie z Pilzna 0:4. Była to piąta porażka z rzędu opawian. Kolejna przegrana spowodowała następny spadek w ligowej tabeli, obecnie Opawa zajmuje 13. miejsce z zaledwie jednym punktem przewagi nad ostatnimi Teplicami.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane