Głowa postrach Krakowa

26.08.2019 (11:00) | Jacko | fot. Paweł Kot | skomentuj (4)
W Centralnej Lidze Juniorów U18 Śląsk wygrał w Krakowie z Hutnikiem 5:2 (3:1). W dotychczasowych meczach tej drużyny kibice nie mogą narzekać na brak goli – po trzech kolejkach wrocławianie mają bilans bramkowy 14:9.


 

W meczu z Hutnikiem wyjątkowym wyczynem popisał się Kacper Głowieńkowski, który strzelił dla Śląska wszystkie bramki i po trzech meczach prowadzi w tabeli strzelców z aż 10 golami!

Wrocławscy snajperzy w CLJ to już norma. Dwa razy królem strzelców był Sebastian Bergier, a w ubiegłym sezonie przez większą część sezonu najlepszym snajperem ligi był Piotr Samiec-Talar.

W meczu z Hutnikiem trener Pietraszewski dokonał kilku zmian w składzie, debiut zaliczyli bramkarz Miłosz Tysiak oraz Mateusz Nawrocki.

Głowieńkowski bramki zdobywał w 14, 43, 45, 46 oraz 90 minucie.

Skład Śląska: Tysiak Mojka, Szymański, Nawrocki, W.Wawrzyniak (70 Fediuk) - Stupieńko, Trochanowski (46 Gołąb), Mamis, - Szmigiel (60 Wysiński), Głowieńkowski, D. Bąk (37 M.Wawrzyniak)

KOMENTARZE
~kibol(2019-08-27 14:27:18)
Bez pośpiechu, spokojnie, to dopiero jeden lub drugi mecz dobry, niech zachowa taką formę przez cały sezon, bo inaczej zbyt wczesne zderzenie z ekstraklasą skończy się, jak z Bartkowiakiem, a dmuchanie balonika i na siłę promowanie zawodnika, skończy się dla niego, jak transfer Rafała Kurzawy - jeden dobry sezon w Górniku, jeden dobry występ w kadrze i zaraz transfer "gwiazdy", a dalej... cisza - nie poradził sobie we Francji, nie poradził sobie na wypożyczeniu w Dani i... nie łapiąc się nawet na ławkę rezerwowych, marzy o powrocie do ekstraklasy, ale nikt go już tu nie potrzebuje. Mógł cierpliwie zbudować siebie, pokazać się, nabrać wartości, ale menadżerowie zarobili na nim, podburzyli go, zbudowali z dziennikarzami z niego gwiazdę, a teraz francuska Ligue 1 i duńska Superligaen go przeżuły i wypluły - gdzie są teraz ci dziennikarze, gdzie doradcy menadżerowie, skauci... o to samo mogą zapytać Bartkowiak, Wrąbel (zero meczy w bramce Wisły Płock) i wielu innych ze Śląska i innych klubów. Trzeba trenować, wchodzić i zabłysnąć w końcówkach. Taki jest sport, w ekstraklasie mają łatwo, w 2 LaLiga gra 4,5 tys. zawodników tylko 3 % przebija się do LaLiga, a z nich mniej niż 0,5 % trafia na ławkę rezerwowych pierwszej drużyny, o występie w meczu nawet nie wspominam, czy też wejście do podstawowej 11. Dlatego ekstraklasa tak chętnie bierze zawodników z debiutem w LaLiga lub grą w 11 2 LaLiga, bo selekcja jest olbrzymia, więc ci, którzy grają, mają to coś, są ponad przeciętność, a i tak im się czasem nie udaje - przykład Puerto na ekstraklasę jest mega dobry, w Sevilla zagrał tylko parę minut - wyszedł przeciw Śląskowi w meczu LE we Wrocławiu i nie udało mu się przebić, utrzymać w klubie, ani w LaLiga.
~Pawilon 0320(2019-08-27 13:11:50)
Problemem jest zarządzanie naszej akademii.... Z całym szacunkiem trener Pawłowski raczej za dużo nie zmieni jeśli taka filozofię wyznają! Dwa wciąż brak stałego finansowania a plany budowy akademii na Oporowskiej zostały znowu przesunięte!!!
K.B(2019-08-27 12:22:13)
Święta racja albo ich wyrzucą albo rodzice będą szukać innych klubów na pewno nie zagrają w Śląsku
~Stukeley(2019-08-26 14:18:05)
Fajnie, ale co z tego skoro i tak nie mają większych szans na grę w pierwszej drużynie. A szkoda. Podejrzewam, że zaraz ktoś się zgłosi po tych piłkarzy i Śląsk znowu będzie bez młodzieży
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane