3 razy Głowa, wracamy z tarczą z Krakowa

10.08.2019 (23:00) | jacko | skomentuj (1)
W inauguracyjnym meczu Centralnej Ligi Juniorów U 18 AP Śląsk wygrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 3:1 (2:0).

Bohaterem meczu był Kacper Głowieńkowski. Popularny Głowa strzelił wszystkie trzy bramki dla Śląska. Co prawda na początku meczu nie wykorzystał dogodnej okazji, ale już w 8. minucie po akcji zespołowej trafił do siatki. Śląsk dalej atakował, okazje mieli Głowieńkowski i Mamis, a w 20. minucie ten pierwszy podwyższył wynik na 2:0.

Snajper Śląska tuż przed przerwą miał kolejną okazję, ale tym razem górą był bramkarz Wisły. Tuż po wznowieniu gry w II połowie ponownie trafił do siatki. Odpowiedzią Wisły był jedynie skutecznie wykorzystany przez Leśniaka rzut karny w 84. minucie.

Skład Śląska: Korytkowski, Mojka, Szymański, Stańczak, W. Wawrzyniak, Stupieńko, Trochanowski (Wysiński 75.) Mamis, Szmigiel (R. Bąk 80.) M. Wawrzyniak (D. Bąk 70.) Głowieńkowski (Fediuk 75.)