Lavicka: To dla nas ważny punkt

04.08.2019 (19:36) | Szymon Janiec | fot. Paweł Lipnicki | skomentuj (4)
Poniżej prezentujemy wypowiedź trenera Vitezslava Lavicki na pomeczowej konferencji prasowej.

Jak pan podsumuje mecz?

Dla nas to jest ważny punkt. Myślę, że obie drużyny pracowały na zwycięstwo, funkcjonowała u nas dobrze organizacja gry w pierwszej połowie. Oczywiście były sytuacje dla przeciwnika, mieliśmy problemy ze stałymi fragmentami, ale my też mieliśmy swoje sytuacje. Nie jestem zadowolony z pierwszych 15-20 minut drugiej połowy, Legia nas tam stłamsiła, ale zrobiliśmy zmiany, posłaliśmy nowych zawodników na boisko i wywieźliśmy ważny punkt.

Jaki był pana pomysł o ustawienie drużyny po przeprowadzeniu zmian?

Musieliśmy pamiętać o tym, że musi grać młodzieżowiec, a Przemek Płacheta miał w końcu meczu problemy, dlatego na boisku wpuściliśmy Łyszczarza. Myślę, że ten system funkcjonował dobrze, nowi zawodnicy przynieśli jakość po wejściu na boisko, dla Adiego Łyszczarza był to pierwszy występ w tym sezonie i dał dobrą zmianę.

Zgodzi się pan, że to był kolejny słaby mecz Roberta Picha?

Dla nas Robert Pich to uniwersalny ofensywny zawodnik. Może grać i na skrzydłach, ale może też grać na dziesiątce, tak jak pokazał w końcówce poprzedniego sezonu. To zawodnik, który pracuje bardzo dla drużyny, miał swoje sytuacje, ale też miał proste straty. Próbujemy go na różnych pozycjach.

Gdyby przed sezonem ktoś chciał panu wręczyć siedem punktów po trzech kolejkach, wziąłby Pan je w ciemno?

Wszyscy wiemy, jaka była końcówka poprzedniego sezonu dla Śląska. Utrzymaliśmy Ekstraklasę, ale była w międzyczasie zmiana filozofii, idziemy krok po kroku do przodu. Każdy mecz dla nas to wielkie wyzwanie.