Svoboda: Młodzi zawodnicy robią postępy

07.07.2019 (15:04) | Drom | skomentuj (2)
Po niedzielnym treningu Zdeněk Svoboda, drugi trener Śląska, opowiedział nam o ostatnim sparingu, jego spostrzeżeniach, grze młodych i Erika Exposito oraz sytuacji kontuzjowanych graczy.


 

Kolejny mecz sparingowy, kolejna wygrana. Czy jako sztab szkoleniowy jesteście zadowoleni?
Zdeněk Svoboda: Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale nie z realizacja założeń taktycznych. Pracujemy na treningach bardzo mocno, zawodnicy dają z siebie wszystko i bardzo ciężko pracują. Było widać, że byli trochę zmęczeni w tym spotkaniu. Warunki klimatyczne w górach, wiatr robią swoje. Byłoby inaczej gdybyśmy grali na niższej wysokości, tak jak poprzednio. Wszystkie te czynniki miały wpływ na postawę piłkarzy podczas meczu. Cieszymy się natomiast, że zespół zdobył dwie bramki z gry.

Kilku młodych piłkarzy zagrało więcej minut podczas sparingu. Jak oni wyglądali?
Myślę, że oni krok po kroku się adaptują i robią postępy. Wczoraj udowodnili to podczas sparingu. Wszystko jest na dobrej drodze.

Wszyscy kibice czekają we Wrocławiu na bramki naszego nowego napastnika, których na razie nie ma. Jak on wygląda na treningu? Czy ma ten instynkt strzelecki?
Wszyscy oczekują, że będzie strzelał bramki. Życzymy tego jemu i nam wszystkim. Myślę jednak, że nie jest najważniejsze kto będzie strzelał bramki. On nie musi ich zdobyć 15. Niech strzeli 10, ale też inni niech je zdobywają. Nie robimy presji, że to on ma być jedynym zdobywcą bramek.

Czy w ostatnim sparingu w Słowenii zagra najsilniejszy skład?
Będziemy chcieli, żeby niektórzy pograli nieco więcej niż 45 minut, ale jednocześnie niekoniecznie całe spotkanie. Nie wydaje mi się, że w tym spotkaniu będzie taki skład jak na rozpoczęcie ligi.

Czy są już jakieś wieści dotyczące Krzysztofa Mączyńskiego i Mateusza Radeckiego, którzy z powodu urazów wrócili do Wrocławia?
Nie mamy jeszcze informacji. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem we Wrocławiu i w Warszawie. Dzisiaj popołudniu powinniśmy dowiedzieć się czegoś nowego.

KOMENTARZE
~najanafun(2019-07-07 19:05:38)
Dajcie znac od razu , nawet wieczorem co z Radecki i Mąką. Czy to poważne urazy.
fiume76(2019-07-07 17:17:25)
Jestem bardzo ciekaw efektów w lidze po tym obozie. Wierzę że ten czeski sztab odmieni drużynę i znów zaczniemy się liczyć.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane