Kontuzje eliminują dwóch pomocników

06.07.2019 (16:21) | Krzysztof Banasik | skomentuj (1)
Dwaj zawodnicy Śląska zmagają się z kontuzją, muszą opuścić zgrupowanie w Rogli i wrócić do Polski na szczegółowe badania. Dopiero po nich okaże się, kiedy będą zdolni do gry.


 

Kolana Krzysztofa Mączyńskiego i Mateusza Radeckiego nie pozwalają im na treningi na pełnych obrotach, nie było więc sensu, by dalej przebywali w Słowenii. We Wrocławiu sztab medyczny ma więcej możliwości diagnostycznych, a im lepsze rozpoznanie, tym szybszy powrót graczy do zdrowia.

Radecki do tej pory nie wystąpił w sparingach ani minuty. Mączyński zaliczył 45 minut w drugim meczu (przeciwko MFK Rużomberok) i 60 w trzecim (przeciwko Hajdukowi Split). Obydwaj piłkarze są niezwykle ważnymi postaciami środka pola – Mąka miał być liderem tej formacji, Radecki szykowany był na pozycję 8 lub 10.

Ich kontuzje na pewno martwią Vitezslava Lavickę, ale ma kto ich zastąpić – są młodzieżowcy Adrian Łyszczarz i Maciej Pałaszewski, a także Jakub Łabojko, Damian Gąska, Michał Chrapek i próbowany na środku pomocy Robert Pich.

KOMENTARZE
Zbychu (2019-07-06 21:20:17)
Kolana? Cholera. Jedna z najbardziej niebezpiecznych kontuzji w piłce. Obawiam się że Mączynski może już nie wykurować się na 100 procent. Radecki za wcześnie chciał wrócić żeby pomóc kolegom. Teraz jest problem ale i nadzieja że zobaczymy go w rundzie jesiennej. Trzymajcie się chłopaki!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane