Szlifowania formy ciąg dalszy

06.07.2019 (08:27) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Śląsk w ramach kolejnego obozowego sparingu zmierzy się ponownie z drużyną z Chorwacji. Tym razem będzie to drużyna Slaven Belupo plasująca się na 7. miejscu chorwackiej ekstraklasy w sezonie 18/19. Transmisje live z tego spotkania jak zwykle będziecie mogli śledzić na naszym kanale youtube.com/slasknet.


 

Drużyna z Koprovnicy przebywa na obozie przygotowawczym do sezonu w słoweńskiej Rogli podobnie jak Śląsk. Zespół trenera Ivicy Serticia wyróżnia się na pewno faktem, że większość kadry stanowią sami Chorwaci. Tylko czterech zawodników 28-osobowej kadry pochodzi zza granicy w tym Polak środkowy obrońca Krystian Nowak. Nasi reporterzy zdążyli już przepytać naszego rodaka, a zapis rozmowy możecie znaleźć na naszej stronie.

Pierwszy raz Slaven awansował do chorwackiej ekstraklasy w 1997 roku i z powodzeniem gra w niej do dziś. Najlepszym okresem w historii klubu można określić lata od roku 2000 do 2005, kiedy to pięć razy z rzędu wystąpili w Pucharze Intertoto. W 2000 roku Chorwaci zmierzyli się w drugiej rundzie fazy grupowej z lokalnym rywalem Śląska, Zagłębiem Lubin. Po bezbramkowym remisie u siebie i 1:1 w Lubinie ostatecznie to Slaven awansował do kolejnej rundy.

W meczu z Hajdukiem w barwach WKS-u zadebiutowali Erik Exposito, Przemysław Płacheta oraz Matus Puntocky tym samym tylko Israel Puerto nie miał okazji jeszcze wystąpić w zielono-biało-czerownych brawach. Tak jak pisaliśmy już w innym tekście na naszej stronie, Puerto ma problemy natury zdrowotnej i raczej wątpliwe są jego występy w meczach na obozie w Słowenii.

Mecz Śląsk Wrocław - NK Slaven Belupo rozpocznie się w sobotę, 6 lipca, o godzinie 16:30.

KOMENTARZE
~Pablo(2019-07-06 14:28:20)
Jednak forbet został???? Jest nadal na koszulkach i dresach
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane