Ćwiąkała: Exposito ma coś do udowodnienia

20.06.2019 (17:38) | Daniel Żuliński | skomentuj (8)
Na początku przyszłego tygodnia we Wrocławiu pojawi się nowy napastnik Erik Exposito. 22-letni snajper w minionym sezonie pół roku spędził w hiszpańskiej Cordobie (LaLiga2 - drugi poziom rozgrywkowy), a następnie powrócił do rezerw Las Palmas (Segunda Division B - trzeci poziom rozgrywkowy).


 

Przyjście tego zawodnika wywołuje spore dyskusje, przede wszystkim w mediach społecznościowych. Wiele osób twierdzi, że Exposito nie jest piłkarzem, który godnie zastąpi byłego już snajpera Śląska Marcina Robaka.

Postanowiliśmy więc zasięgnąć opinii Tomasza Ćwiąkały, jednego z największych znawców hiszpańskiego futbolu w naszym kraju. Komentator stacji Canal+ dość przychylnie wypowiada się o umiejętnościach Hiszpana. - Kiedy przeczytałem, że Exposito może trafić do Ekstraklasy, nie ukrywam, że byłem dosyć mocno zaskoczony. Ten chłopak w 2017 roku był jedną z największych nadziei ówczesnego zespołu Primera Division Las Palmas. Ten klub słynie zresztą z produkowania oraz wynajdywania ciekawych zawodników. Takim właśnie miał być Erik Exposito - powiedział Ćwiąkała.

Ostatni sezon nie był jednak dla Exposito udany pod względem liczb. Podczas wypożyczenia do Cordoby zagrał tylko 246 minut, nie zdobył żadnego gola. Po powrocie do rezerw Las Palmas w 15 spotkaniach strzelił 3 bramki. Ćwiąkała nie skreślałby jednak tego napastnika, nawet biorąc pod uwagę ostatni nieudany dla niego sezon - Patrząc na same liczby, można mieć spore obawy czy ten chłopak będzie w stanie zastąpić Robaka. Trzeba jednak na jego pobyt w Cordobie spojrzeć troszkę pod szerszym kątem. Cordoba znajdowała się w nieciekawej sytuacji. W trakcie rozgrywek zmienił się trener tego zespołu, przez co było sporo rotacji w składzie. Z tym nie poradził sobie Exposito. Ja uważam jednak, że ten napastnik, mówiąc kolokwialnie, może odpalić w Śląsku. Jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie oraz ma dobre warunki fizyczne. Zawodnicy z niższych lig w Hiszpanii są stosunkowo tani, a patrząc przez pryzmat np. Igora Angulo, prezentują dosyć wysoki poziom sportowy. Exposito przychodzi do Wrocławia z podrażnioną ambicją i na pewno będzie chciał w Śląsku udowodnić, że warto na niego postawić. To będzie jego życiowa szansa - dodał komentator Canal+.

Wypowiedź ta dowodzi, że warto jednak poczekać z oceną tego piłkarza. Wiele wskazuje na to, że do Wrocławia trafi naprawdę bardzo ciekawy zawodnik, który daje jednak nadzieje, że będzie w stanie wejść w buty po Robaku.

fot. Facebook.com/erik.exposito.5

KOMENTARZE
~haha(2019-06-21 13:11:34)
"Exposito przychodzi do Wrocławia z podrażnioną ambicją i na pewno będzie chciał w Śląsku udowodnić, że warto na niego postawić." koledzy z drużyny już zadbają o to żeby wiedział gdzie dobrze zjeść kebaba i napić się piwka ....ekstraklasa
~krzych(2019-06-21 08:46:37)
Mój poprzedni wpis był zbyt emocjonalny. Ale jednak gdy spojrzy się na całość kariery tego chłopaka,
to okazuje się że nie spełnił pokładanych nadziei i kariera utknęła. Jak Gikiewicza, Więzika i wielu innych. I znowu Śląsk eksperymentuje. Bo zawsze jest nadzieja. Inna sprawa, że decydują pieniądze. Niech przychodzi, pod warunkiem że szansę dostaną też nasi młodzi.
~Natrix(2019-06-21 07:56:06)
A ja jestem umiarkowanym optymistom w kwestii tego transferu:
1) Dość młody (22 lata), więc życie przed nim i nie będzie spoczywać na laurach (bo nie ma jeszcze na czym)
2) warunki fizyczne spoko, technicznie - myślę, że będzie dobrze, drewniak to to nie jest
3) do wzięcia za free, jeśli nie wyskoczy z pensją z kosmosu to będzie dobrze

Natomiast co do tego, ze ma mało bramek - gdyby 22 letni grajek rąbał po 20-30 goli w sezonie to w kolejce do niego nie stałby WKS tylko kluby walczące rok w rok w pucharach. A transfer nie opiewałby na 0$, tylko kilka milionów ojro. Więc oceniać ten transfer będę po 5-10 kolejkach naszej superk-ekstra-ligi ;)
Lef1(2019-06-20 20:56:40)
... a co z Joanem Romanem ? Na portalu 90min.pl podają że przechodzi do Śląska a tu nikt tego nie potwierdza. Szkoda bo to świetny napastnik i szkoda żeby ktoś nam go sprzątnął z przed nosa.
~filip(2019-06-20 20:20:26)
Ciekawy wpis. Świetny pomysł, by zasięgnąć zdania u prawdziwego eksperta od tej ligi, a nie słuchać lamentu pseudo-znawców. Dobra robota.
A zawodnik - pożyjemy, zobaczymy. Szkoda Robaka, bo od czasów Marco Paixao to był jedyny prawdziwy napadzior. Oby odpalił. Najważniejsze, że nie będziemy się męczyć z kebabowym królem spalonych, Piechem.
~FCB.WKS(2019-06-20 19:57:29)
Żebyśmy się zrozumieli....
Spędzili .... Coś tam w....II klasie rozrywkowej. Chwilę, nie mówimy o la liga...
I to nie jest jego wina że już więcej nie potrafi. Witaj w klubie los Am8gis,i przepraszam za poziom, ale tu możesz poczuć się jak Messi czy Ronaldo, pod warunkiem że coś postrzelasz w tej mocnej lidze.
Alleluja i do przodu Amigo... Myślę że wszystko w tym zdaniu powiedziałem.
~Bartłomiej C.(2019-06-20 19:15:48)
Nawet jeśli wielkiej kariery u nas nie zrobi (choć na pewno trochę postrzela, bo gdzie jak nie w naszej żałosnej lidze) to i tak Śląsk powinien na nim w przyszłości zarobić. Hiszpan, 22 lata. Jest ok. Choć moim zdaniem, powinni jeszcze drugiego napastnika zakontraktować.
Zbychu (2019-06-20 19:07:19)
Śląskowi (polskiej piłce...) brakuje techniki.
Eric ma być graczem technicznym (plus imponujące warunki fizyczne plus tylko 22 lata). W Hiszpanii jeśli nie masz techniki:
nie grasz wcale. Transfer do Śląska może otworzyć mu wreszcie drzwi do kariery.
Wydaje się że ma talent...
Czekam z zainteresowaniem na ciąg dalszy
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane