OFICJALNIE: Śląsk bez Robaka

18.06.2019 (11:03) | Krzysztof Banasik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (6)
Sprawdziły się nasze wcześniejsze doniesienia – klub już oficjalnie poinformował, że nie przedłuży wygasającej umowy z Marcinem Robakiem. 36-letni napastnik w Śląsku spędził dwa lata, zagrał w 71 meczach, zdobył w nich 37 goli. W ostatnim czasie pełnił również funkcję kapitana zespołu.


 

Rozmowy o przedłużeniu kontraktu były długie i trudne, ostatecznie zakończyły się bez porozumienia. Według różnych doniesień, zainteresowanie zawodnikiem wyraziły Miedź Legnica, Piast Gliwice i izraelski Hapoel Haifa.

➡️JUANTO ORTUNO W ŚLĄSKU? RACZEJ NIE ⬅️

Dziś kończy się bardzo ważny etap nie tylko w mojej karierze, ale i w moim życiu. Spędziłem w Śląsku Wrocław dwa sezony i choć nie udało nam się grać o najwyższe cele, czego zawsze pragnąłem, przeżyłem tu wiele pięknych chwil. Chciałbym podziękować kibicom, zawodnikom, trenerom, sztabowi medycznemu oraz pracownikom klubu za to, że mogłem liczyć na Wasze wsparcie i dzięki Wam do końca życia będę miał piękne wspomnienia z Wrocławia. W barwach WKS-u zawsze starałem się grać o zwycięstwo, zostawiać zdrowie i serce na murawie. W Śląsku także po raz pierwszy zostałem kapitanem zespołu, co było dla mnie zaszczytem. Śląsk Wrocław zawsze będzie dla mnie ważnym klubem, trzymam za Was kciuki i życzę wszystkiego najlepszego – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Śląsk pożegnał się więc już z drugim napastnikiem – wczoraj oficjalnie potwierdzono odejście Arkadiusza Piecha. Jak aktualnie wygląda sytuacja w przedniej formacji? Jedynym atakującym seniorem jest Daniel Szczepan (24 lata, w poprzednim sezonie 97 minut w ekstraklasie, 0 goli). Poza tym trzeba wspomnieć o młodych – Sebastianie Bergierze (19 lat, w poprzednim sezonie 15 meczów w I lidze na wypożyczeniu w Wigrach Suwałki, 0 goli) i Piotrze Samcu-Talarze (17 lat, 4 minuty w ekstraklasie, 0 goli, 16 występów w CLJ U-18, 14 goli).

Można więc śmiało napisać, że obecnie atak Śląska istnieje tylko w teorii i dla dyrektora sportowego Dariusza Sztylki pozyskanie napastnika musi być absolutnym priorytetem.

KOMENTARZE
~neutino(2019-06-19 23:58:16)
Komentarze po odejściu Robaka jakie są każdy widzi. W przypadku jego pozostania idę o zakład że ton pojawiających się komentarzy byłby na poziomie "po co nam stary dziad za dużą kasę". Robak grał dla Śląska dwa sezony. Tak dużego procentu goli/mecze w Śląsku w dawno nikt nie miał. Można narzekać że sporo to karne, aczkolwiek karne też trzeba umieć strzelić. Marcin Robak odchodząc podziękował za grę, uszanował to że grał w Śląsku. My kibice powinniśmy zrobić to samo. Ja osobiście dziękuję Marcin za te dwa sezony - przez nie byłeś tym który trzymał drużynę w grze. Można mieć zastrzeżenia co do jego postawy (sławna rozmowa z kibicami przy płocie jako kulminacja; sympatie co do poniektórych klubów...) do jego wieku (cóż, metryka jest nieubłagana), aczkolwiek musimy zrozumieć że po piłkarsku przez dwa sezony zrobił to co do niego należało. Jeśli ktoś co do tego ma wątpliwości to niech wymieni nazwiska tych którzy grali dla Śląska przez ostatnie 10 lat i odchodzili z podniesioną głową. Marcin -> dzięki, powodzenia.
~Gabik(2019-06-19 10:28:23)
@Mongoloid
Myślę, że gdyby Bergier, Samiec i Szczepan mieli łącznie (grając w proporcjach wedle uznania trenera) tyle minut w Śląsku co Piech, to ich łączny wynik nie byłby gorszy niż Piecha.
~Mongoloid(2019-06-18 17:24:45)
Gabik - to lepiej sprawdz ile bramek strzelil Bergier w ostatnim sezonie...
~krzych(2019-06-18 15:01:38)
Z tak słabą obroną jak nasza, nawet ronaldo nie pomoże. No może trochę przesadziłem z tym ronaldo. Choć nie mamy również nikogo, kto grając pod presją potrafiłby celnie podać z pierwszej piłki. Więc moim zdaniem brak napadziora nie jest dla Śląska sprawą kluczową. Wszak zespół buduje się od tyłu.
Lolo09(2019-06-18 14:33:46)
Dzięki Marcin za wszystko.
Następcy życzę tyle goli co Marcin strzelił....wraz z karnymi. Karny to nie zawsze gol a i warto najpierw sprawdzić czy na pewno większość była z karnych. Dawno tak skutecznego napastnika jak Marcin nie było i ..tfu....obym się mylił, że długo tez może takiego nie być.
~Gabik(2019-06-18 11:36:25)
Nie zgadzam się, że atak tylko w teorii. Obstawiam, że jedynie strata Robaka (choć i tak sporo jego goli to karne), to realny ubytek, bo Szczepan, Bergier czy Samiec-Talar nie są gorsi od Piecha... Po prostu od dawna u nas posucha...
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane