Śląsk U-15 bliski finału Mistrzostw Polski!

08.06.2019 (22:20) | Drom | Fot. R.Sawicki | skomentuj (1)
Drużyna Śląska U-15 jest nieco bliżej finału Mistrzostw Polski, niż rywale ze Szczecina. Podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka wygrali po emocjonującym spotkaniu 3:2 w pierwszym meczu półfinałowym rozegranym na stadionie przy ul. Oporowskiej.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem, oba zespoły grały dość zachowawczo i próbowały wyczuć możliwości przeciwnika. Nie można się szczególnie dziwić gościom, dla których spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie – w 15 minucie i ładnym strzale z dystansu Włodarczyka „Portowcy” wyszli na prowadzenie. Wrocławianie nie zamierzali jednak oddawać rywalom pola i tuż przed przerwą wyrównali za sprawą Bartonia, który został sfaulowany w polu karnym i sam zmienił „jedenastkę” na bramkę.

Druga odsłona była zdecydowanie ciekawsza, choć początek był bardzo podobny. Znów na prowadzenie wyszli goście – tym razem za sprawą Mencnarowskiego, ale gracze WKS-u doprowadzili do wyrównania już po kilku minutach (autorem bramki Zawdzki). Gol wyraźnie dodał gospodarzom skrzydeł, którzy poszli za ciosem i po kilku minutach było już 3:2. Tym razem dobrym uderzeniem przy dalszym słupku popisał się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Baj. Wojskowi próbowali powiększyć zaliczkę przed rewanżem, ale piłka więcej nie wpadła do siatki przeciwników. Za to w końcówce szczecinianie sygnalizowali zagranie ręką w polu karnym zawodnika Śląska, ale na szczęście arbiter nie dopatrzył się przewinienia.

Ciekawostką jest fakt, że młodzi zawodnicy obu drużyn byli wspierani spontanicznym dopingiem, nie tylko zielono-biało-czerwoni, ale też goście, bo wraz z drużyną Pogoni do Wrocławia przyjechała grupka osób towarzyszących. Rewanż w czwartek w Niechorzu.
W drugim półfinale Legia Warszawa pokonała AP 21 Kraków 2:1.