Wagner i Gikiewicz w miejsce Robaka?! #odprawaŚLĄSKA

04.06.2019 (09:10) | peciaq | własne | skomentuj (14)
Zapraszamy na #odprawaŚląska, czyli raport najważniejszych wydarzeń, newsów i plotek z ostatnich dni, dotyczących naszego klubu!


 

1. Daniel Kajzer pomyślnie przeszedł testy medyczne i ustalił warunki kontraktu z WKS-em. Będzie to pierwszy letni transfer Śląska.

2. "PS" donosi, że w najbliższych dniach do Śląska może trafić nowy defensor. Mowa o Dino Stiglecu, obrońcy słoweńskiej Olimpii Ljubljana. Zawodnik ten może grać zarówno na boku, jak i na środku obrony.

3. Według Marcina Torza, do walki o podpis Marcina Robaka włączył się... mistrz Polski Piast Gliwice. Najlepszy polski napastnik w Śląsku prawie na pewno nie zostanie.

4. Miejsce Marcina Robaka na pozycji nr 9 może zająć napastnik czeskiej Karviny Tomas Wagner. To jednak nie koniec roszad w ataku Śląska. Mówi się również o odejściu Arka Piecha, a także o powrocie... Łukasza Gikiewicza!

5. Jakub Wrąbel odszedł ze Śląska Wrocław. Były już golkiper WKS-u podpisał trzyletni kontrakt z innym ekstraklasowym zespołem - Wisłą Płock.

6. Znamy terminarz Ekstraklasy na sezon 19/20. Śląsk zacznie z wysokiego "c" - wyjazdowym meczem z Wisłą Kraków oraz meczami m.in. z Piastem, Lechem i Legią.

7. Przymierzany przez niektórych do Śląska Juan Camara związał się kontraktem z Jagiellonią Białystok. WKS jest za to w grze o innego byłego piłkarza Miedzi Legnica, Joana Romana. Nie ma jednak większych szans na ten transfer.

8. Ważą się losy przyszłości w Śląsku Mateusza Hołowni. Stołeczny klub ma możliwość skrócenia wypożyczenia, jednak musi podjąć decyzję do 7 lipca.

9. Zakończył się plebiscyt ŚLĄSKnetu na Piłkarza Sezonu. Po raz drugi z rzędu tytuł ten zgarnął Jakub Słowik. Wideo od Kuby z podziękowaniami za wyróżnienie znajdziecie na naszym portalu.

10. Zespół U18 Śląska Wrocław trenera Pietraszewskiego został wicemistrzem Polski, zostawiając w pokonanym polu klubu znane z dobrego szkolenia, m.in. Lecha, Legię czy Zagłębie.

11. Świetnym wynikiem może się pochwalić także drużyna rezerw Śląska. Nie tak dawno rozbili Unię Bardo aż 9:3, zaś wczoraj wygrali pierwszy mecz dwucyfrowym stosunkiem bramek, gromiąc Nysę Kłodzko aż 10:0. Niedługo mecze barażowe do III ligi.

PS. Jeśli podobają się Wam takie podsumowania "w pigułce", pamiętajcie, że wrzucamy je też na naszego Facebooka, gdzie możecie zostawić po sobie lajka albo inną reakcję. Więcej reakcji to większy zasięg, a trafiając do większej liczby fanów mamy motywację do dalszej pracy.

KOMENTARZE
~Vader(2019-06-06 21:48:31)
Co Wy tutaj pitolicie!
Paw, chyba zapomniałeś, że jedynie Gikiewicze mieli odwagę opowiedzieć o wybrykach grupy, którym zabawa i chlanie było w głowie. Zapomniałeś już, za co Mraz wyleciał?
A może również zapomniane zostało, jak ta sama grupa przylazła po podwyżkę, żeby się utrzymać?!
Lenczyk w słynnej rozmowie z Dutkiewiczem podsumował, z czym miał do czynienia - Gikiewicze potwierdzili. Wtedy to byli jedyni, którzy profesjonalnie pochodzili do swojej roboty (oczywiście piszę o Giekiewiczach).
Zdradzili szatnię? Nerw ich brał, jak codziennie zapylali na treningu, a słynna grupa na pół gwizdka, bo słabosilni, wcale nie ze zmęczenia.
Nie będę zajmował stanowiska o przydatności Gikiewicza, czy Gikiewiczów w Śląsku, ale zawsze będę podkreślał, to oni jedyni uderzyli w stół.
Poza tym nikt nie może zarzucić Łukaszowi waleczności. Oczywiście nie zawsze przekładało to się na bramki, ale zawsze można było liczyć na jego waleczność. I fighterów nam trzeba, i tego od kilku sezonów nam brakuje - ten wybitnie pokazał, że nie wszyscy będą umierać za Śląsk!
~max55(2019-06-06 13:03:44)
a czy Socha nie przydałby się w Śląsku ? Brać tego Wagnera,a Robakowi zaoferować te same pieniądze i kontrakt na 2 lata.
kazo(2019-06-05 12:01:55)
Jeśli za Robaka Wagner to bez sensu ściągać Gikiewicza. Dać szansę i promować tych co mamy (Samiec-Talar, Bergier, Szczepan...). Poprzedni sezon pokazał, że dawanie młodych na wypożyczenia to dla nich krok wstecz. Szkoda czasu. Już większe prawdopodobieństwo, że coś więcej pograliby w Śląsku i czegoś się nauczyli niż stagnacja w innym klubie.
~Piotrek1(2019-06-05 10:34:44)
Czy wy żartujecie z tym drewnianym Wagnerem. Robak jest bezcenny bez niego to teraz zastanawialibyśmy nad kadrą na II ligę. Jemu się ten komin płacowy należy bo dzięki niemu się utrzymaliśmy. On ma się zgodzić na obniżenie kontraktu? Z jakiej paki? jest najlepszym zawodnikiem Śląska. Za stary dla Śląska? Za drogi? Jakoś dla Piasta nie. A zaraz będzie za niewiele mniejsze pieniądze człapał Gikiewicz lub jakiś drewniany Wagner. KamKacz czy tym masz wszystko z głową ok? Twierdzisz, że Robak na sterydach, widziałeś przyjęcie? Widziałeś technikę? Wysłałeś filmik z jednej bramki, przy której sam na sam mijając bramkarza potknął się o własne nogi. Robak zasługuje na minimum takie same pieniądze jak miał i kontrakt dwuletni. Zarząd jak tego nie skuma to sam sobie będzie na pustym stadionie oglądał zagraniczne cioty, które sprowadza na podstawie filmików na youtube. Ciekawe czy choć jeden z naszych orłów z klubu oglądał tego Romana w innych meczach niż w ostatnim w tym sezonie. Naprawdę uważacie, że to dobry grajek, że wniesie jakość? Utrzymać Robaka, wziąć tego Chorwata bo ma cm, których w obronie brakuje i 2-3 z I ligi z największą szybkością i walecznością, model Cholewiak. Oni przy odrobinie szczęścia starczą na górną 8. Będzie drewniano ale walecznie. Jak mam znowu oglądać zagraniczny szrot człapiący po boisku to mam to gdzieś. Ten kto odpowiadał za transfery Bambo i księcia Persji, powinien zostać zwolniony bo jest niepotrzebny w klubie a wręcz szkodliwy a jego pensje przeznaczyć na podwyżkę dla Robaka.
~Komandor(2019-06-04 23:04:41)
Szczepan na dzide, do tego Talar. Emeryci do domu a drewno do lasu.
fiume76(2019-06-04 22:35:20)
NIE dla Gikiewicza w Śląsku!!!!!!
Trenér Lavička, Łukasz Gikiewicz je velmi slabý fotbalista, říká víc, moc neudělá
~Paw(2019-06-04 20:17:11)
Gikiewicz??? W drużynie są jeszcze zawodnicy, którzy po "spięciu" Gikiewicz - Mraz nie podawali relki Łukaszowi. Czyżby wszyscy zapomnieli o "zasługach" Łukasza?
Poza tym jego poziom sportowy pozostawia bardzo wiele do życzenia..
Mitko(2019-06-04 14:56:36)
Jak widzę co tu się dzieje, to wygląda, że od pierwszej kolejki będziemy walczyć o utrzymanie.
~corben dallas(2019-06-04 13:12:44)
Gikiewicz to rozumiem realizacja planu ściągnięcia ludzi na stadion?
~FCN.WKS(2019-06-04 12:23:25)
Jeszcze bramkarz to by się rozumiało, ale to drewno? Już tu był i nic nie pokazał. Ale ja już widzę co tu się szykuje, Skoro Camara poszedł do Jagiellonii i Roman już podobno nie wypali tak więc czekamy do końca.
Kto nigdzie się nie dostanie to wtedy będą go tu kontaktować
~KamKacz(2019-06-04 11:21:50)
Brać tego Wagnera - średnio 10 bramek w lidze lepszej od naszej. Chłop ma 190cm i pewnie pod 100kg - robak na sterydach a na dodatek młodszy ;) https://www.youtube.com/watch?v=4nPmq6JHjzs
~max55(2019-06-04 11:13:05)
z tym Gikiewiczem to chyba trochę kogoś poniosło,a co z Romanem ?
~Bartłomiej C.(2019-06-04 10:33:26)
Wagner ma fajne statystyki, no i jest wysokim graczem. Podobnie jak Stiglec. Może w końcu skończy się w Śląsku era niziołków? Gikiewicz to chyba tylko na ławkę...a i to wolałbym dawać szansę Talarowi.
~Mongoloid(2019-06-04 09:39:15)
Tylko nie Gikiewicz!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane