Lavicka: Jeszcze nie czas na oddech ulgi

11.05.2019 (18:07) | peciaq | skomentuj (1)
Pomeczowa wypowiedź Vitezslava Lavicki, trenera zwycięskiego dziś Śląska Wrocław.


 

Podsumowanie meczu:

Jesteśmy zadowoleni dzisiaj. Myślę, że to było zwycięstwo ciężkiej pracy, charakteru i pozytywnej energii zarówno na boisku, jak i na trybunach. Gole ze stałych fragmentów są ważne, to mały krok w górę, ale ważny krok.

Jak jest po czesku oddech ulgi?

To jeszcze nie na to czas. Walczyliśmy do końca, była emocjonalna końcówka, chłopaki walczyli do ostatniego gwizdka. Wiem, że przeciwnik miał swoje szanse, byli blisko kolejnej bramki, ale spisali się obrońcy. Czekają nas jeszcze dwa ważne kroki, wiemy o tym.

Jak poważny jest problem Mączyńskiego?

Dziś już nie. Ta zmiana była czysto taktyczna. Chcieliśmy na boisku mocniejszego zawodnika, dlatego wszedł Radecki, ale Krzysiek zagrał dobry mecz.

Radecki na końcówkę był z góry zaplanowany?

Chcieliśmy zawodnika mocnego fizycznie na wysokie piłki, żeby wesprzeć Marcina Robaka. Żeby wzmocnić nasz atak w tej fazie gry.

Nie oglądaliśmy jeszcze pana drużyny tak walczącej i zaangażowanej. Obserwując ich pan przez tydzień widział pan, że tak to będzie wyglądało? Były przesłanki, że taka zmiana będzie miała miejsce?

Gdybyście spytali tydzień temu, odpowiedziałbym, że wiemy, jaka jest presja, jakie mamy miejsce w tabeli. Pracowaliśmy nie tylko na boisku, ale także nad mentalnością. Piłkarze widzieli filmik motywacyjny od rodzin i trenerów akademii. Połączyło to drużynę i dało im wsparcie Jestem zadowolony z ich walki. Przypominam, że to tylko jeden krok. Czekają nas kolejne dwa, równie ważne.

Tu nikt nie chciał umierać za Śląsk. Dziś widziałem 11 Mario Pawelców, któremu nie można odmówić charakteru. Augusto wjechał w aut, jakby chciał rozwalić trenera Ojrzyńskiego. Moim zdaniem 3/4 meczu Wisła była lepsza, ale charakter pokazaliśmy my.

To dla nas dobry sygnał. Będziemy dalej walczyć, a mecz zanalizujemy.

Jak pan ocenia tę sytuację? Krótszy skład, krótsza przerwa na odnowę?

PIłkarze są poza Igorem zdrowi, mamy dobrą energię na boisku, na ławce i na trybunach u naszych kibiców. To dla nas ważne.

KOMENTARZE
marenio(2019-05-13 06:47:12)
Trenerze , ale Broź to pozorant.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane