Kolejny krok

10.05.2019 (21:39) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Śląsk po kolejnym niekorzystnym wyniku w meczu Arki z Zagłębiem Sosnowiec znowu ma wszystko w swoich rękach. Margines błędu jest bardzo mały i w meczu z Wisłą Płock będzie liczyć się tylko zwycięstwo.


 

W Sosnowcu drużyna trenera Lavicki złapał oddech, pewnie pokonując Zagłębie Sosnowiec 4:2 głównie za sprawą fenomenalnej formy Mateusza Cholewiaka. Skrzydłowy Śląska wystąpił w tym meczu mimo problemów zdrowotnych i zdobył dwie bramki, stając się kluczową postacią zespołu w najważniejszym momencie sezonu. Teraz jednak przychodzi nam mierzyć się z o wiele lepszym przeciwnikiem i czeka nas o wiele trudniejszy mecz niż ten w Sosnowcu.

Wisła Płock to przeciwnik, który ostatnio ewidentnie nie leży Śląskowi. Na ostatnie 5 meczów wygraliśmy tylko raz i to dwa lata temu na zakończenie sezonu 16/17 po dwóch bramkach Mario Engelsa i jednej Bilińskiego. Poza tym trzy przegrane i jeden remis. Ogółem odbyło się 10 meczów pomiędzy piłkarzami z Płocka i Wrocławia, z czego 4 razy górą byli płocczanie, 3 razy padł remis i 3 razy wygrał Śląsk. Kibice WKS-u pewnie szczególnie pamiętają ostatni mecz z Nafciarzami i utratę pierwszej bramki, kiedy to po fatalnym ustawieniu muru i samego Słowika zawodnicy Śląska odsłonili cały długi róg, gdzie uderzył Dominik Furman. Tym razem nie ma miejsca na żaden błąd, gdyż stawka meczu jest o wiele wyższa.

Do listy zagrożonych pauzą za żółte kartki dołączył Krzysztof Mączyński. Kartka, którą zobaczył w ostatnim meczu była już jego siódmą w tym sezonie i następna będzie oznaczała pauzę pomocnika. Poza nim zagrożeni są Piech, Cholewiak i prawie cała formacja obronna, czyli Pawelec, Golla, Cotra i Celeban. Dobrą informacją jest, że do składu wraca Jakub Łabojko, który ostatnio stał się podstawowym zawodnikiem w drużynie Vitezslava Lavicki.

Cieszyć też może powrót Mateusza Radeckiego, który może stać się również bardzo cennym zawodnikiem w tych ostatnich trzech meczach sezonu. Sam zawodnik jest bardzo zdeterminowany, by pomóc drużynie w utrzymaniu. - Trudno mi powiedzieć, na ile minut jestem gotowy, ale myślę, że gdyby trener wystawił mnie nawet od pierwszej minuty, walczyłbym „ile fabryka dała". Najwyżej poprosiłbym o zmianę. […] Cieszyłem się, gdy trener powiedział, że jadę na mecz do Krakowa. Chciałem zagrać i wrócić jak najszybciej po kontuzji. To, że zagrałem z Wisłą, pomogło mi szybciej zapomnieć o kontuzji. Stopień mojego urazu nie należał do bardzo ciężkich, tylko do średnich, dlatego wróciłem po miesiącu. Gdybym zabieg miał zrobiony od razu po meczu, wróciłbym tydzień wcześniej. Początkowo jednak nie do końca było wiadomo, co to jest, ale ja byłem raczej pewny, że to łąkotka, bo czułem, że kolano się zablokowało. Przez pierwsze cztery dni nie mogłem wyprostować nogi, ale później odblokowała się i miałem większy zakres ruchu. – opowiadał na konferencji prasowej pomocnik WKS-u.

Wszelkie kalkulacje w tym momencie są bezsensowne. Śląsk musi wygrywać, wygrywać i jeszcze raz wygrywać. Najprostsze metody są zwykle najskuteczniejsze i tym razem też przyniosą upragniony rezultat. Na przestrzeni najbliższego tygodnia będzie już wszystko jasne i miejmy nadzieję, że zakończymy ten sezon pozytywnie.

KOMENTARZE
~jzw(2019-05-11 08:16:38)
Dzisiaj bardzo .ważny mecz. Pierwsza BRYGADA jest zawsze gdzie gra Nasz Śląsk WKS. Niech prowadzi do boju

To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska.
Za Śląsk, za WKS pójdziemy aż po życia kres
~~Oddałem serce za mą drużynę,
Oddałem za nią i duszę swą,
Wierzę, że kiedyś w świecie zasłynie
Mój święty klub WKS Śląsk
To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska.
Za Śląsk, za WKS pójdziemy aż po życia kres.

~~Z Dolnego Śląska Legionów siła
Wrocławia duma i Polski znak
Na meczu fani, trójkolorowi
Wierni od lat WKS Śląsk
To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska
Za Śląsk, za WKS pójdziemy aż po życia kres.

~~O ile walk, ile pragnienia,
Śląsk Wrocław wygra, niech radość trwa
Nie ma wśród Nas chwili zwątpienia
Dodaje sił WKS Śląsk
To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska
Za Śląsk, za WKS pójdziemy aż po życia kres
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane