Wypowiedzi po Śląsk - Górnik

26.04.2019 (09:36) | Dominik Szpik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (3)
Po porażce z Górnikiem głos zabrali Robert Pich, Krzysztof Mączyński i Mateusz Hołownia.


 

Krzysztof Mączyński: Przed nami jeszcze 5 meczów, 15 punktów do zdobycia i będziemy walczyć do końca. Będziemy się bić, aż nam braknie sił.
Dziś nie liczyło się nic poza trzema punktami. Daliśmy ciała, zdajemy sobie z tego sprawę, ale robimy wszystko co w naszej mocy i to nie jest tak, że przechodzimy obok meczów. Dzisiejsze spotkanie nie potoczyło się po naszej myśli, ale nie możemy spuścić głów. Przed nami jeszcze 5 meczów, 15 punktów do zdobycia i będziemy walczyć do końca. Będziemy się bić, aż nam braknie sił.

Wcześniejsze mecze już pokazały, że w zbyt prosty sposób tracimy bramki. Jeżeli prowadzimy, musimy utrzymać wynik i dowieźć w obojętnie jaki sposób do końca. W takich meczach liczą się tylko trzy punkty, nie ważny jest styl i piękne bramki. Musimy podnieść głowy, nie możemy się zamykać, wręcz przeciwnie, musimy wyjść na murawę i bić się o to, co nam zostało.

Tutaj nikt nie dopuszcza takiej myśli, że Śląsk w przyszłym sezonie będzie grał w I lidze. Musimy zrobić wszystko, stanąć na głowie, walczyć do ostatniego meczu, do ostatnich minut, do ostatniego punktu, żeby zapewnić klubowi utrzymanie.Mateusz Hołownia: Mecz dobrze się zaczął, ale ten gol nic nam nie dał. W drugiej połowie szybko straciliśmy bramkę po rzucie karnym. Walczyliśmy o odzyskanie prowadzenia, otworzyliśmy się mocniej i Górnik nas kontratakował, punktował. Bardzo szybko konstruowali swoje ataki, byli groźni. Grali na Angulo, a my sobie z tym nie radziliśmy.

Gramy co trzy dni i każdy mecz jest o wszystko. Teraz w Krakowie też tak będzie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy przegrali kolejny mecz. Jedziemy tam tylko po trzy punkty.
Robert Pich: - Pierwszy gol bardzo nam pomógł dobrze wejść w to spotkanie. Niestety w drugiej połowie straciliśmy za łatwo te dwie bramki. Mieliśmy też parę dość dobrze przygotowanych sytuacji przed polem karnym, ale zabrakło dokładności, by stworzyć jeszcze większe zagrożenie i w efekcie strzelić drugiego gola.

Dzisiaj cała drużyna walczyła do końca. Liczy się jednak tylko wynik, a ten jest dla nas niekorzystny. Jest to bardzo trudny moment, ale musimy po prostu walczyć dalej i wyjść na boisko z wiarą w zwycięstwo.

Nie zwracaliśmy przed meczem uwagi na wyniki innych spotkań, skupialiśmy się na sobie. Każdy chciał dać z siebie 100%, ale niestety ponieśliśmy porażkę. Wiemy, że musimy trzymać się teraz razem jako drużyna. Nie zostaje nam nic innego niż walczyć.

KOMENTARZE
~NordicThunder(2019-04-27 17:38:29)
@wojak - z wychowankami o awans - masz na myśli Dankowskiego ?!? Nie no sorry ale nie żartuj sobie!
~Kibol(2019-04-26 15:11:36)
Wijtek masz rację co do mlodych a zwlaszcza wychowanków,, dac im szanse bo grali w ekstraklasie i już ich niema,, jak pojawili sie Mączynski i Musanda to mlodzi poszli na bocznice
Za Pawłowskiego to przynajmiej grali Pałaszewski,Kucharczyk i Łuczak,, dlaczego i ch niema?? Pałaszewski na wypozyczeniu a Łuczak jest na miejscu dlaczego Łuczaka k nie dać do gry!!! Wolicie dalej grac starszymi chlopcami i dalej nic nie graja starszaki i jest z nimi coraz gorzej, Barylski i Sztylka wezcie to pod uwage i pomyślcie o młodym z naszego Wroclawia, bo dajecie grac obcym a naszym nic, pozdrawiam
wojak5036(2019-04-26 10:04:15)
Problemy Śląska zaczęły się po 2012r Od tamtej pory z roku na rok jest coraz gorzej.To nie trener Lavicka jest winny że Golla , Tarasovs i spółka popełniają tak koszmarne indywidualne babole. Tylko CUD uratuje nas przed spadkiem z ekstraklasy. Jeśli z Krakowa nie przywiozą 3pkt to będziemy mieli najlepszy stadion na świecie....w II lidze bo tak powinna się ona nazywać. Tą zgraja EMERYTÓW jak Robak , Piech , Gola , Tarasovs ktoś zatrudniał.Przypomnijcie sobie za którego trenera to nastąpiło.Uwazam trenera Lavicke za dobrego fachowca ale nawet On nie jest w stanie nic zrobić. Zostawić że STARYCH zawodników tylko Picia, Celebana i Pawelca A reszta WON z Wrocławia. Przyszłość wiązać z tymi młodymi Wilkami + wychowankowie i spokojnie za rok będziemy walczyć o powrót do Ekstraklasy.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane