Śląsku Ty nasz pokaż wreszcie, że umiesz w piłkę grać

25.04.2019 (12:20) | Dominik Szpik | skomentuj (4)
Powiedzieć, że sytuacja wokół drużyny trenera Lavicki jest zła to jak nie powiedzieć nic. Kibice mają dość marazmu, który wkradł się w szeregi Śląska i coraz więcej osób wątpi w utrzymanie na poziomie Ekstraklasy. To właśnie dwa najbliższe mecze z Górnikiem i Wisłą Kraków mogą zadecydować o tym, gdzie będziemy oglądać wrocławian w przyszłym sezonie.


 

Trener Lavicka mówi otwarcie, że pierwszy raz musi walczyć ze swoim zespołem o utrzymanie. W kuluarach mówi się, że bardzo przejmuje się zaistniałą sytuacją i zrobi wszystko by nie dopuścić do spadku Śląska. Ciężko jednak ostatnio znaleźć jakieś pozytywy w grze jego drużyny. Robak nie strzela, Mączyński nie rozgrywa, a obrońcy nie bronią. WKS to najgorzej grająca drużyna ligi w ostatnich kolejkach. Na mecze z Górnikiem i Koroną nie dało się patrzeć, a przewaga nad strefą spadkową topnieje cały czas. Zabrzanie na pewno przyjadą zmotywowani po dwóch zwycięstwach z rzędu, a że Twierdzę Wrocław podbili całkiem nie dawno, nie będą czuli większego stresu. - Wszyscy w klubie mają świadomość, że gramy o utrzymanie, że to trudna sytuacja. Wiemy, że kibice są zdenerwowani, mocno zaniepokojeni. Mamy nadzieję, że dadzą nam wsparcie i pomogą wygrywać – mówił przed spotkaniem trener WKS-u Vitezslav Lavička.

Niestety sztab szkoleniowy nie będzie mógł skorzystać z takich zawodników jak Broź, Cotra, Radecki, Augusto oraz pauzującego za nadmiar żółtych kartek Chrapek. Do składu wróci Marcin Robak a uważać na kartki muszą Cholewiak, Golla, Piech, Tarasovs i Łabojko. Na boisku może dojść do pewnych zmian, gdyż zapowiadany jest powrót Celebana i Pawelca do składu WKS-u. Obaj zawodnicy to żywe legendy wrocławskiego klubu i top ich charakter ma odegrać kluczową rolę w meczu z Górnikiem.

Gdzie leży problem w grze Śląska? Na to pytanie trener Lavicka potrzebuje odpowiedzi jak najszybciej. Zegar tyka, a czasu i meczów coraz mniej. Piłkarze i sztab muszą zrobić wszystko, by utrzymać Śląsk w Ekstraklasie, bo inaczej czeka nas katastrofa.

KOMENTARZE
~jzw(2019-04-25 16:56:43)
Hej Śląsk! ~~~Weź nie pytaj, weź kolegę na mecz .= wszyscy fansWKS na stadion- hej Śląsk!
~Franek(2019-04-25 15:42:11)
Śląsk za sprawą P. Oresta Lenczyka, w ciągu 3 lat z rzędu zdobył 3 medale, gdyż praktycznie "brąz" w 2013, to efekt jego pracy. Od następcy, była i trwa do dzisiaj padaka, w klubie. A czy status klubu wówczas był inny niż obecnie? A może jeszcze gorszy, po epizodzie ze "słońcem". Tak samo, jak dziś, sprowadzano wielkie gwiazdy, których już nikt nie chciał. Swoją drogą Śląsk miał lidera, którego przyprowadził RT. Dlaczego, na boisku nie wykształcił się, od tamtego czasu inny lider? Ponieważ, na publicznym wikcie rządzi wataha, tyle że w tym przypadku ta szatniowa i to tam musi ktoś wejść i złapać za mordę i nauczyć pokory! W Śląsku obecnie nie ma piłkarzy słabych! Nawet, gdy nie są w formie z racji wieku lub zdrowia, to proszę zauważyć, że mamy, mieliśmy kilku reprezentantów Polski i nie tylko, którzy żeby dostać się do kadry polskiej kiedykolwiek, to musieli być lepszymi od kilkudziesięciu tysięcy innych w tym kraju, a do tego trzeba talentu i pracy. To nagle, gdzie się te zasoby? Doświadczenie mają duże, ale trenować im się już nie chce. Niekiedy, to już z racji wieku. Dziesiątki tysięcy kibiców Śląska. 4. co do wielkości miasto w Polsce i wciąż najszybciej rozwijającym się miastem, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce! Dla piłkarzy, to prestiż, choć mają prawo czuć się źle w klubie o wątłej stabilności. I miasto potrafi znaleźć pieniądze, choć niewiele, ale wszyscy chcemy, by klub z takiego miasta miał należyte miejsce... Jak najwyżej! Ludzie pokazali, że wrocławski stadion potrafią wypełnić do ostatniego miejsca i nie był, to magnes nowego stadionu. Także Wy piłkarze powinniście wiedzieć, że możecie wciąż i na długo być uwielbiani, że na korytarzach stadionu będą na ścianach Wasze nazwiska, że kiedy się zestarzejecie i odejdziecie, to co najmniej tu we Wrocławiu, pozostaniecie w pamięci na długo, może do ostatnich dni tego klubu. Jeśli tylko zrozumiecie, że faktycznie waszym powołaniem było piłkarstwo, to możecie to robić tylko lepiej... Jeśli nie, to pomóżcie z całego serca tym, z którymi spędziliście lata ciężkiej pracy. Nie chce mi się wierzyć w teorie spiskowe, że trzeba spuścić Śląsk, bo to trwa od lat! No chyba, że w tym sezonie faktycznie zadecydowano inaczej... Zwycięstwo z Górnikiem, to nie wszystko. Musicie, musimy... Zmartwychwstać!
~Remik(2019-04-25 14:44:35)
Dzisiaj znowu nam pokażą jak sie przegrywa,
Kibiców bedzie okolo 4tys z ochroną,
jkl(2019-04-25 12:33:59)
Problem Slaska lezy we wlascicielu, braku inwestycji i zwiazaniu klubu ze stadionem. Nikt nie chce kupic klubu z takim bagazem. Nie ma kasy, nie ma dobrych pilkarzy i nie ma punktow. Moze spadek przerwie ten beznadziejny uklad. Jesli nie, to za rok bedzie to samo, o ile nie bedzie zmiany w polityce miasta.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane