Finał rundy zasadniczej!

13.04.2019 (10:15) | Dominik Szpik | skomentuj (1)
Teoretycznie można powiedzieć, że mecz z Górnikiem to mecz o nic. Mimo wszystko jest o co grać. 30. kolejka Lotto Ekstraklasy to zakończenie rundy zasadniczej sezonu 18/19, po którym będzie wiadomo czy zagramy trzy lub cztery mecze po podziale na grupy. Gdy zestawy to ze słabą formą zawodników na wyjazdach, zwycięstwo z Górnikiem staje się obowiązkiem. 


 

Dla wrocławian to kolejny stracony sezon bez upragnionego awansu do górnej ósemki. Jedyne co pozostaje zespołowi Vitezslava Lavicki to walka o honor i pieniądze dla klubu, które są większe na wyższych lokatach. Mimo słabych wyników we Wrocławiu nikt nie wierzy w spadek. Może to niebezpieczne myślenie, ale znamy to już na pamięć. Wielkie nadzieje z sierpnia umierają już w grudniu, kiedy wpisujemy się z walki o górną ósemkę. 

Sobotni przeciwnik WKS-u również jest targach problemami w tym sezonie. Po odejściu kluczowych graczy jak Rafał Kurzawa czy Damian Kądzior cały blask z poprzedniego sezonu zgasł. Trener Bros doszedł do wniosku, że młodzi zawodnicy, których ma w zespole mogą nie dać Górnikowi utrzymania, więc był zmuszony sięgnąć po zagraniczny szrot. Tym sposobem Górnik jest na 14 miejscu w tabeli z trzy punktową stratą do Śląska i zaledwie jeden punkt nad strefą spadkową. Na pewno przyjadą Wrocławia z chęcią zdobycia trzech punktów.

W całej historii ligowych zmagań Śląsk grał z Górnikiem 77 razy. Bilans jest korzystniejszy dla drużyny ze śląska, gdyż wygrali 31 z tych meczów. Zaledwie 21 razy wygrywał Śląsk, a 25 razy padł remis. WKS nie wygrał z Górnikiem od 2014 roku i najwyższa pora to zmienić.

KOMENTARZE
~JPNZ(2019-04-13 14:17:30)
Dominiku, przeczytaj jeszcze raz swój wpis bo przytrafiło się trochę baboli.

Również wspominając o bilansie spotkań powinieneś napisać że jest korzystniejszy dla zabrzan. Wrocław jest historyczną stolicą Śląska więc twoje stwierdzenie "dla drużyny ze śląska" dziwnie brzmi w kontekście meczu z naszym zespołem.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane