Baraże coraz bliżej

07.04.2019 (16:51) | jacko | skomentuj (0)
Rezerwy Śląska pokonały w meczu na szczycie IV ligi wicelidera Górnika Wałbrzych 3:1(2:1) i zwiększyli przewagę nad rywalem już do 10 punktów. Zwycięzca ligi zagra baraże z wygranym grupy zachodniej IV ligi dolnośląskiej (Chrobry II lub AKS Strzegom) . Wygrana z Górnikiem cieszy tym bardziej bo osiągnięta została bez wsparcia zawodników z I zespołu a także bez kontuzjowanego Mathieu Scaleta. Co rzadkie w IV lidze mecz toczył się przy mocnym dopingu kibiców obu drużyn.

Mecz zaczął się nie najlepiej dla Śląska. Górnik od początku ruszył do ataku i w 5 minucie Tragarz dał gościom prowadzenie. Kwadrans później wyrównał strzałem z bliska Krocz. Akcje Ślaska były coraz groźniejsze i po faulu na Kotowiczu sędzia podyktował karnego. Niestety strzał Młynarczyka obronił były bramkarz Śląska, żywa legenda Górnika (już ponad 300występówwbarwach klubu). Po paru minutach po kolejnym faulu na Kotowiczu sędzia podyktował ponowne karnego i tym razem pewnym egzekutorem okazał się Kucharczyk. Strzelec bramki miał jeszcze okazje na kolejna bramkę tuż przed przerwą ale jego strzał w świetnym stylu obronił Jaroszewski. Na początku II połowy ponownie przewagę uzyskał Górnik i ponownie po 20 minutach Śląsk odzyskał swoją pozycje. Po jednej z kontr sfaulowany został Izydorczyk i sędzia po raz trzeci podyktował karnego. Ponownie skutecznym wykonawcą okazał się Kucharczyk.
Skład Śląska Szczerbal – Sobczak, Kucharczyk, Łazarowicz, Caliński, Kotowicz (Obiała 90’), Boruń (Izydorczyk 70’), Krocz (Sztylka 75’), Kazimierowicz, Kotfas (Kierkiewicz 65’), Młynarczyk (Maciak 85’).