ForBET może wycofać się ze Śląska. Inny bukmacher na koszulkach?

08.03.2019 (10:34) | peciaq | Przegląd sportowy | skomentuj (3)
Możliwe, że już w przyszłym sezonie piłkarze Śląska biegać będą po boisku z logo zupełnie innej firmy na koszulkach. Według "Przeglądu sportowego" szanse na przedłużenie umowy z nowym sponsorem są, jednak proponowane przez bukmachera warunki nie są dla klubu akceptowalne.


 

Obecny sponsor nie jest zadowolony z wyniku sportowego klubu, w związku z czym warunkiem ewentualnej nowej umowy miałby być awans klubu do górnej "8" tabeli ligowej. W rozmowie z "PS" poinformował o tym sam dyrektor marketingu firmy forBET: "To nie jest tak, że my zmieniamy na przykład strategię marketingową. Ona jest taka, jaka była. Natomiast nie da się ukryć, że wyniki sportowe przez dwa lata naszego zaangażowania finansowego w Śląsk były rozczarowujące. Nie chcieliśmy obniżyć wartości kolejnej umowy. Planowaliśmy natomiast, by uzależnić wypłatę części kwoty od tego, czy drużyna będzie w górnej ósemce. Rozmowy nadal się toczą, ale jesteśmy raczej daleko od porozumienia. Rozbieżności są wyraźne".

"Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i oczywiście rozmawiamy z ForBET, ale w tej chwili nie potrafię powiedzieć, czy podpiszemy umowę na następny sezon. Natomiast bierzemy też pod uwagę inne możliwości. W tym dwie inne firmy bukmacherskie, które dopiero wchodzą na nasz rynek i czują potrzebę współpracy z klubem z dużego ośrodka miejskiego, o znaczącym potencjale. Ten, niezależnie od naszej aktualnej pozycji sportowej, w mojej ocenie mamy". - to z kolei słowa panującego obecnie prezesa Śląska, Piotra Waśniewskiego.

Obowiązująca obecnie umowa jest drugą, podpisaną przez Śląsk z forBET-em. Pierwsza, opiewająca na milion złotych została zawarta jeszcze w czasach "rządów" Michała Bobowca i była na ten moment przełomowa. Sponsor na koszulkach pojawił się po raz pierwszy od pięciu lat, kiedy to piłkarze Śląska prezentowali na strojach logo spółki energetycznej Tauron, a do kasy klubu wpłynęło z tytułu takiej umowy aż 4,5 miliona złotych.

Czyżby klub miał znów zostać bez sponsora głównego? A może jeden z wchodzących na rynek bukmacherów okaże się strzałem w "10"?

KOMENTARZE
~Zielony(2019-03-08 13:57:37)
Oj tam, oj tam. Miasto da.
jkl(2019-03-08 12:53:31)
A po co nam sponsor? Mamy kieszenie podatnikow! Kogo obchodzi gospodarnosc, jak mozna ze "wspolnej" kasy czerpac bez umiaru? Juz bylismy bez sponsora tyle czasu... Nie ma spiny - podatnik zaplaci!
tęcza warszawa(2019-03-08 12:39:09)
Wiekszosc naszych strzalow trafia w "10" pod warunkiem ze owa "10" znajduje sie poza tarczą.. czy sie stoi czy sie lezy, milion zlotych sie nalezy..
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane