Maciej Stolarczyk: Trudno było podwyższyć ten wynik

19.02.2019 (07:40) | prochu | wisla.krakow.pl | skomentuj (0)
Wypowiedź trenera Wisły Kraków, Macieja Stolarczyka, po spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.


 

Maciej Stolarczyk: Jesteśmy szczęśliwi z tego, jakim rezultatem skończył się ten mecz. Na pewno było to dla nas trudne spotkanie, ale chcieliśmy podziękować kibicom za ich obecność dobrą grą, a przede wszystkim wynikiem. To było dzisiaj dla nas kluczowe. Rezultat wprawdzie skromny, ale trzeba oddać Śląskowi atuty, jakie posiadał. Trudno było podwyższyć ten wynik. Śląsk w pewnym momencie przejął inicjatywę, ale dzięki determinacji zawodników udało się wygrać. Należą się im wyrazy uznania za to, że byli głodni tego zwycięstwa, aby zmazać plamę sprzed tygodnia. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa i przygotowujemy się do meczu z Lechią

Dla Jakuba Błaszczykowskiego było to trudne spotkanie, bo kibice przyszli zobaczyć go w akcji, powitać ponownie na stadionie w Krakowie i zdaję sobie z tego sprawę, że pomimo tego, że Kuba grał na największych arenach świata, to było to dla niego nietypowe przeżycie. Dlatego to spotkanie mogło być dla niego trudne, ale strzelił zwycięską bramkę i przede wszystkim poprowadził zespół. I tutaj chcę podkreślić, że cała drużyna stanęła na wysokości zadania i to było kluczowe.

Ja go wybrałem do wykonywania "jedenastki". Decyduję zawsze przed meczem o tym, kto strzela. Czy Kuba będzie stałym egzekutorem karnych? To się okaże.

Na oceny przyjdzie czas, bo tak, jak dyskutowaliśmy po pierwszym meczu na temat przygotowania fizycznego, tak teraz rozmawiamy o stylu. Mamy zupełnie nowy zespół, inny niż jesienią. Nie mamy oczywiście czasu, by mówić o tym, że będziemy budowali nową drużynę i czekali na rezultaty naszych działań. Ale to była też na pewno nowa sytuacja dla tych zawodników. Po raz pierwszy zagraliśmy u siebie w domu, po raz pierwszy przy takiej publiczności, tak licznie zgromadzonej. Piłkarze chcieli odwdzięczyć się za to wszystko, co kibice zrobili dla nich i dla tego klubu w ostatnim czasie i to też mogło mieć wpływ na to, jak dziś graliśmy. Ja jestem zadowolony, z tego co widziałem - zobaczyłem drużynę zdeterminowaną, która chce za wszelką cenę zwyciężyć i to było dla mnie kluczowe. Czasem zdarzą się mecze, w których to zwycięstwo będzie bardziej efektowne. Dzisiaj był czas na to, żeby wygrać i ten czas wykorzystaliśmy, za co jestem wdzięczny zespołowi.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane