Co słychać u rywala: Nowa nadzieja

06.02.2019 (15:41) | ADana | sport.onet.pl | skomentuj (0)
Zagłębie Sosnowiec było najbardziej aktywnym klubem LOTTO Ekstraklasy w zimowym okienku transferowym. Beniaminek zbroił się na potęgę, ponieważ przed nim ciężka walka o utrzymanie.


 

Zagłębie jesienią w 20 meczach zdobyło zaledwie 12 punktów. Jego litewski trener Valdas Ivanauskas po ostatnim grudniowym meczu określił stojące przed zespołem zadanie jako "mission impossible".

Podczas przerwy w rozgrywkach odeszło z klubu dziewięciu zawodników, w tym pomocnik Konrad Wrzesiński, który trafił do kazachskiego Kajratu Ałmatu, obecnego wicemistrza Kazachstanu. Z kolei do klubu przyszło, aż dziesięciu zawodników.

Ivanauskas zabrał w styczniu swoich zawodników na turniej Arena Cup. W chorwackim Medulinie sosnowiczanie rozegrali cztery mecze. Przegrali z Istrą 1961 (przedostatnia drużyna 1. HNL) 0:2, wygrali 4:2 z Zapresić (ósma drużyna 1. HNL), zremisowali z Zarkovo (dziesiąta drużyna Prva Ligi) 1:1 i pokonali Znojmo (13. drużyna Dywizji 2) 4:2, zajmując ostatecznie w zawodach trzecie miejsce w ośmiodrużynowej stawce.

Ostatnim testem beniaminka był niedzielny sparing z ŁKS Łódź (czwarta drużyna Fortuna 1 Ligi), wygrany w Sosnowcu 2:1.

Prezes klubu podkreślił, że po zmianach kadrowych, zgrupowaniu i sparingach patrzy na ligową wiosnę z nadzieją. Wspomniał również, że rozmawiał z każdym z nowych piłkarzy przed podpisaniem umowy także na temat premii za wynik końcowy.

Wśród zatrudnionych w styczniu zawodników jest m.in. trzech Słowaków: bramkarz Lukas Hrosso (z Nitry), oraz dwóch byłych piłkarzy Trnavy, defensywny pomocnik Lukas Gressak i środkowy obrońca Martin Toth, pierwszy w historii klubu Grek - obrońca Giorgos Mygas (z Panetolikosu), dwóch gruzińskich napastników Giorgi Iwaniszwili (z Dinama Tbilisi) i Giorgi Gabedawa (z Chikhury). Z Zagłębia Lubin 2 przyszedł napastnik Olaf Nowak, z Legii Warszawa wypożyczony został obrońca Tomasz Nawotka, z Korony Kielce przyszedł pomocnik Mateusz Możdżeń, a pomocnik Dawid Ryndak z Puszczy. Ten ostatni wrócił do Zagłębia po raz trzeci.

W trakcie pobytu w Chorwacji poważnej kontuzji kolana doznał pomocnik Bartłomiej Babiarz, który po przeprowadzonej już operacji będzie pauzował kilka miesięcy.

- Przed nami najważniejszy czas, prawdziwa walka. To jest trudna oraz ważna misja. Zarówno dla piłkarzy, którzy wywalczyli awans, jak i dla tych, którzy dołączyli do nas niedawno. Musimy pokazać tym zawodnikom, że jesteśmy z nimi i że zawsze będziemy ich wspierać. Miejsce Zagłębia jest w ekstraklasie – apelował do kibiców podczas prezentacji zespołu Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, głównego udziałowca klubu.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane