Z Aalborgiem na remis

29.01.2019 (11:53) | Dominik Szpik | skomentuj (6)
Bramkowym remisem 2:2 zakończył się dzisiejszy sparing Śląska z duńskim Aalborgiem BK. Gole w tym meczu zdobywali Farshad i Radecki dla Śląska oraz van Weert dla naszych rywali.

Pierwsi na prowadzenie wyszli wrocławianie za sprawą Mateusza Radeckiego. W pierwszej połowie pomocnik Śląska dostał podanie od Musondy i uderzył zza szesnastego metra, pokonując bramkarza. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. Po krótkiej przerwie piłkarze wznowili grę w niezmienionym składzie. Wynik uległ zmianie dopiero w 72 minucie za sprawą van Weerta. Wojciech Golla faulował piłkarza Aalborga we własnym polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Słowik dobrze wyczuł intencje rywala, lecz strzał był za mocny i nie udało mu się uchornić drużyny przed stratą bramki. Minęło zaledwie 7 minut, a już musieliśmy odrabiać straty. Po szybkiej kontrze lewą stroną i dograniu do van Weerta Śląsk przegrywał już 2:1. Na ratunek przyszedł nam stały fragment gry oraz Farshad, który bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał bramkarza rywali. Wynik nie uległ zmianie już do końca spotkania i Śląsk zremisował z Aalborgiem 2:2.