Co słychać u Pogoni Szczecin?

19.12.2018 (15:18) | ADana | sportowefakty.wp.pl | skomentuj (0)
W 19. kolejce LOTTO Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Cracovią. Porażka sprawiła, że szczecinianie po 19 seriach gier zajmują ósme miejsce z dorobkiem 28 punktów. Nad drużyną Arki Gdynia, która zajmuje obecnie dziewiątą lokatę Pogoń ma cztery oczka przewagi.


 

W poprawieniu sytuacji w ligowej tabeli od nowego roku ma pomóc Santeri Hostikka. Fin podpisał kontrakt na 3,5 roku. Młodzieżowy reprezentant Finlandii występuje na pozycji bocznego pomocnika. Dotychczas 21-latek grał w klubach z ojczyzny. Przed podpisaniem kontraktu z Pogonią reprezentował barwy FC Lahti.

- Santeri nie przyszedł do nas za darmo, ponieważ musimy zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie, ale myślę, że to inwestycja i pieniądze się zwrócą - mówi Dariusz Adamczuk, jedna z osób zarządzających Pogonią.

W ostatnich dniach został zakończony kolejny przetarg na budowę nowego stadionu dla Pogoni. Budować stadion Pogoni Szczecin i centrum treningowe chce jedno konsorcjum. Koperta z jego ofertą została otwarta w poniedziałek. Propozycja potencjalnego wykonawcy to 364 miliony złotych. To o 82 miliony więcej niż szacowało miasto. W poprzednim przetargu oferty były jeszcze wyższe, dlatego w projekcie już zostały wprowadzone oszczędności.

Po otwarciu oferty urzędnicy mają 30 dni na jej przeanalizowanie, więc decyzja co do przyszłości inwestycji ma być znana na początku przyszłego roku. Najprawdopodobniej miasto będzie zmuszone do wyraźnego powiększenia budżetu na stadion.

Pogoń rozgrywa swoje mecze na archaicznym i niszczejącym stadionie. W jego miejscu ma stanąć nowocześniejszy obiekt z czterema trybunami i z 21 tysiącami miejsc siedzących. Na jego obrzeżach ma powstać centrum treningowe. Będzie je tworzyć budynek i kompleks sześciu boisk, w tym trzech z nawierzchnią hybrydową i jedno pod balonem.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane