Prezes zrezygnował! Piotr Waśniewski zastępuje Marcina Przychodnego!

06.12.2018 (09:14) | Dominik Szpik | slaskwroclaw.pl | skomentuj (13)
Marcin Przychodny złożył dziś rezygnację z funkcji prezesa zarządu WKS Śląsk Wrocław SA. Szczegóły w krótkim oświadczeniu byłego prezesa.


 

Szanowni Państwo,

Dzisiaj złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu WKS Śląsk Wrocław SA i tym samym kończę pracę na rzecz klubu.

Ostatnie miesiące to czas dużych zmian organizacyjnych w Śląsku. Ustabilizowana została sytuacja finansowa spółki a klub pozbył się znacznej części zadłużenia. Przedłużyliśmy umowę, na lepszych niż dotąd warunkach, ze sponsorem głównym. Dzięki porozumieniu z Akademią Wychowania Fizycznego nasi zawodnicy i wychowankowie mogą korzystać z całego zaplecza naukowego i badawczego uczelni. Otwarte zostały dwa nowe sklepy patronackie, na rynku coraz częściej można spotkać produkty na licencji Śląska Wrocław. Rozpoczęliśmy budowę Klubu Biznesu, którego celem jest przede wszystkim skupienie przedsiębiorców wokół klubu sportowego.

Nawiązaliśmy także współpracę z kilkudziesięcioma klubami i akademiami partnerskimi z całego regionu, dzięki czemu Śląsk ma większe szanse na wyławianie młodych talentów. We wrocławskich szkołach powstały klasy sportowe pod patronatem Śląska Wrocław.

Zdaję sobie sprawę z obecnej pozycji sportowej I drużyny, ale mam przekonanie, że decyzja o przebudowie składu i zainwestowaniu w potencjał młodych zawodników z Polski była słuszna. Zapewne nie ustrzegliśmy się błędów, ale wierzę, że w dłuższej perspektywie ta inwestycja się opłaci i da kibicom wiele powodów do radości.

W tym kontekście kluczowy jest plan przebudowy obiektów przy ul. Oporowskiej na cele Akademii, tak by zyskała ona prawdziwy dom, gdzie Śląsk będzie mógł szkolić zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o jego sile. Projekt ma już rekomendację PZPN oraz Ekstraklasy i teraz oczekuje na decyzję o dofinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wysiłki wszystkich pracowników klubu, którym chciałbym podziękować za wspólne miesiące pracy.

Następcom życzę powodzenia i wielu sukcesów ze Śląskiem Wrocław.

Prezydent miasta Jacek Sutryk na Twitterze podał już kto zastąpi Marcina Przychodnego.

Szanowni Państwo,

Prezydent Jacek Sutryk przyjął rezygnację pana Marcina Przychodnego z funkcji prezesa Śląska Wrocław. W jego miejsce, na nowego prezesa klubu powołany został Pan Piotr Waśniewski, który kierował już wrocławską drużyną i zdobył z nią Mistrzostwo Polski w 2012 r.

KOMENTARZE
~Darek(2018-12-07 09:31:22)
Ajax, kolego zmień dilera, na bank oszukuje, z pana Pawłowskiego trener ale dla dzieci, Wisła szybko się poznała na umiejętnościach naszego pseudo trenera, gdzie my jesteśmy a gdzie oni, i co słyszymy, same opowiadanie głupot, PIŁKARZE SAMI SIĘ NIE TRENUJĄ, zmiana trenera jak najszybciej, potrzebny trener z jajami i umiejętnościami, obecny nie ma ani jednego ani drugiego, I NA DODATEK BRAK HONORU SAM NIE ZREZYGNUJE, KLAPKI NA OCZACH I CIEPŁA POSADKA.
~Beny(2018-12-07 08:19:12)
Sam sobie zostań do wiosny, jak najszybciej zmieniać trenera, póki jeszcze coś można zrobić
~Ajax(2018-12-06 22:39:47)
Wasniewski ktory robil kase pod stolem z mendzerami jak np. sciagnal Plaku ? Chcecie takiego POslunsku ? Wszyscy za T.Pawlowskim . Jemu nie idzie ale zobaczymy w Poznaniu czy wklady nie chca grac bo WKS zalega z wlata czy przeciwko trenerowi . Obstawiam 2:1 dla Slaska . Pan Tadeusz zostaje do wiosny.
~Stalowa Pany(2018-12-06 19:51:55)
Matys, a co ty chcesz od Darka? Wiesz za co on jest odpowiedzialny w naszym klubie czy starasz się robić sztuczny tłum?
~Tyiko(2018-12-06 17:30:17)
Trzech wspaniałych
marenio(2018-12-06 17:00:04)
Ale to już było. Przecież ten prezes już raz wykazał się nieudacznictwem, będzie zmiana sposobu myślenia i działania czy kontynuacja wcześniejszej nieudanej prezesury.
~Matys(2018-12-06 14:04:01)
A SZTYLKA kiedy!!!!!!!!!!
~Ernest(2018-12-06 13:07:38)
Przeczytane w "internetach" dzisiaj : "Roszada na najważniejszym stanowisku zapoczątkuje prawdopodobnie kolejne zmiany we wrocławskim klubie. Przesądzony jest los trenera Tadeusza Pawłowskiego i pozostanie jedynie pytanie, czy dotrwa do końca rundy jesiennej i kto go zastąpi. Kierowana przez niego drużyna spisuje się słabo i w tabeli ekstraklasy zajmuje 13. miejsce z punktem przewagi nad strefą spadkową. Ponadto odpadła z rozgrywek o Puchar Polski."
~nowoczesny(2018-12-06 13:02:16)
nie znam pana Przychodnego, ale miał bardzo trudną sytuacje, musial sprzątać po poprzednikach którzy wyrzucili w błoto 10 milionów a do tego podjęli zobowiązania na przyszłość (Vacek, Srnic...), chyba dość dobrze sobie radził, pan Waśniewski podjął jedną dobrą decyzję, zatrudnił pana Lenczyka, ale też zadłużył klub po uszy, może się czegoś nauczył, a może nie, dobrze to nie wygląda, ale dla przeciętnego kibica liczy się tu i teraz, oszczędzania, budowanie od podstaw to są pojęcia abstrakcyjne, zatem przez parę miesięcy będzie bal, a potem kac i długi
~Xxd(2018-12-06 11:33:36)
U nas częściej sie prezesi zmianiaja niz trenerzy, ale na politykę nie ma mocnych.
~acme(2018-12-06 10:46:24)
Ha Ha Ha za to że żle zarządzał dostał lepszą i spokojniejszą posadkę u Prezydenta Sutryka
Zarąbista kara.
PS. Słyszałem dzisiaj w radiu że Prezydent będzie miał aż 4 zastępców, czy naprawdę tylu potrzeba, czy to podziękowania.
~dragon99(2018-12-06 10:23:15)
Szkoda że ta zmiana nie wpłynie na grę naszych wkładów...
Dzięki Panie Prezesie za wprowadzanie normalności do Naszego Klubu. Hej WKS
~Max(2018-12-06 10:21:29)
Znowu decyduje polityka. A znawcy tematu mówią że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane