Pawłowski: Sztab też objęły kary

07.11.2018 (16:19) | peciaq | skomentuj (10)
Wypowiedź trenera Pawłowskiego na konferencji prasowej przed meczem z Górnikiem Zabrze.


 

Udało się już opanować nerwy po tym sobotnim wyczynie?

Jestem trenerem i muszę panować nad wszystkim. Była analiza, były rozmowy i myślę, że z każdym dniem skupiamy się na Górniku. Jesteśmy w przededniu wyjazdu. Teraz już może być tylko lepiej, taki mecz nie może się powtórzyć.

A co wynikało z tej analizy? Co najbardziej nie funkcjonowało w meczu z Wisłą?

Graliśmy zbyt statycznie, za mało agresywnie, przede wszystkim zakładaliśmy zupełnie inną grę. Przegrywamy i wygrywamy razem. Nie chciałbym się tłumaczyć i do analizy wrzucać wyjazdu i całonocnego powrotu z Bytowa. Było wiele tych elementów, ale nie ulega wątpliwości, że zagraliśmy słaby mecz, nie możemy tego powtórzyć i przejść nad tym do porządku dziennego. Oczekuję reakcji zespołu w Zabrzu.

Piłkarze dostali karę. Nie boi się trener, że zadziała to w drugą stronę? W klubie oddalonym o 80 km też były kary i poszło to w złą stronę. Od tej pory nie wygrali.

Rozmawialiśmy z radą drużyny i to nie było tak, że kara została narzucona bez jakichkolwiek rozmów. Cieszę się, że zespół to zaakceptował, nie było żadnych przepychanek. My jako sztab szkoleniowy jesteśmy taką samą częścią zespołu jak piłkarze. Chcemy się zrehabilitować w najbliższych tygodniach.

Czy was jako sztab też objęły kary?

Tak.

Zamierza pan jeszcze wyciągnąć jakieś konsekwencje kadrowe? Któryś piłkarz zawiódł bardziej lub mniej, czyli wolałby pan tego nie rozdzielać?

Razem wygrywamy i przegrywamy. Nie będzie indywidualnych kar, jesteśmy zespołem. Nie będzie wielu zmian w składzie, ale jakieś będą.

Sytuacja kadrowa pod względem zdrowotnym się zmieniła?

Niedużo. Szczepan dalej ma uraz, Dankowski także, no i Łabojko, który ma poważniejszy uraz. Stosujemy terapię zachowawczą, ale jeżeli nie będzie poprawy, czeka go operacja, która może go wykluczyć z gry nawet na wiosnę.

Czy w takim momencie, kiedy Górnik też ma problemy, to jest dobry mecz, by się zrehabilitować?

Każdy mecz jest ciężki i z każdym można wygrać lub przegrać. Jeśli zagramy na swoim dobrym poziomie, to obojętnie z kim gramy. Górnik to młody i najwięcej biegający w lidze zespół, przebiegają ok. 120 km w meczu. Nie są łatwym przeciwnikiem, cały mecz szukają biegania i pressingu. Decydujące znaczenie będzie miało to, jak my zagramy. Jeśli zagramy w piłkę agresywnie, będziemy biegać, a stać nas na to, to będzie dobry rezultat.

Wraca Piech po odbyciu zawieszenia. Pewnie ma głód gry, chęć pokazania się.

Podchodzę do tego spokojnie. Arek dobrze wygląda w treningu. Mamy dwie koncepcje - z Arkiem i bez. Nie ukrywam, że Gąska na "10" zrobił mu bardzo dużo konkurencję. Mamy jeszcze jeden pomysł, jutro mamy trening i zobaczymy, czy Arek zagra, czy zacznie na ławce.

Z czego wynika eksplozja formy Gąski? Ostatnio wygląda tak, jak ten piłkarz z I ligi. To wynika z gry na "10" czy miał pan z nim jakąś rozmowę?

Tak, rozmawialiśmy, ale wróciłbym do naszego projektu. Chcieliśmy w tym roku zrobić coś innego, coś nowego, ściągnęliśmy zawodników młodych z niższych lig i żeby to wdrożyć potrzebujemy czasu. Nie mogłem ich wprowadzać wszystkich od razu, uważam, że dobrze wprowadziliśmy Łabojkę, a teraz w dobrym momencie fizycznie i psychicznie wprowadziliśmy Damiana. Następny będzie na przykład Radecki, ale trzeba mieć nosa trenerskiego, żeby go nie spalić. Ten chłopak da Śląskowi wiele radości.

KOMENTARZE
~m(2018-11-09 08:09:30)
Największą odpowiedzialność ponosi sztab trenerski, sami dobierali skład, mieli czas na przygotowanie, a wyniki jakie są każdy widzi, zawodnicy nie wiedzą co mają robić na boisku, człapią po nim. Inne kluby w lidze wcale silniejszych składów nie mają, a taka Jaga co rok o pierwszą trójkę się bije, bez szału w składzie, a nawet co roku są osłabiani. Tu trzeba trenera z jajami i jakąś myślą taktyczną. Gdy się słyszy, że budujemy skład na przyszłość to śmiech ogarnia. Przecież wybijających się zawodników zabiorą nam po pół roku i nawet jakby chwilę szło to zaraz będzie po składzie na przyszłość.
~Becu(2018-11-08 18:16:20)
Koncepcja wprowadzania młodych zaskakuje. Jaki jest cel sztabu szkoleniowego wprowadzania obcych zawodników. Ludzie obudźcie się nie mydlcie oczu kibicom. Dlaczego perspektywiczny Łuczak siedzi na ławce w rezerwach strzela bramki ma asysty i grzeje ławkę . Motorycznie i technicznie sto razy lepszy od Radeckiego . Dla mnie polityka klubu w tym aspekcie mocno odbiega od normy a jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo......
~Turbo Lover(2018-11-08 17:33:21)
Szajba - też nie jestem fanem Radeckiego, ale myślę, że on coś w sobie ma. Właściwie zawsze wchodzi jako rezerwowy, a załadował już dwie bramki i miał kilka słupków. Są tacy, którzy grając w pierwszym składzie w kązdym meczu osiągneli mniej niż rezerwowy Radecki.
~Wero(2018-11-08 16:57:01)
Do Szajby...
Radecki to pomyłka w tym klubie,chłopiec madaje sie do koszykówki lub siatkówki.Jego technika grania to poziom A klasy i moze 4j ligi,To jest pomyłka pod względem zmian lub w 11ce.wiekszosc piłek ma straconych,czasem nawet nie wie jak z nią biec,ma 2a gole ale przypadkowo trafione,jak dlamnie to powinien ograc sie w rezerwach moze by sie czegos nauczył,taki grajek nie zasługuje na ekstraklasę,
~jap(2018-11-08 16:48:31)
Po co ktokolwiek wspomina jeszcze Piecha? Ktora mamy kolejke i ile ma strzelonych bramek ten doswiadczony napastnik?
kazo(2018-11-08 15:12:09)
Patrząc na to jak zagrał wcześniej, a jak ostatnio to... tak. Eksplozja jak byk
~KN1(2018-11-08 01:06:54)
Gaska w tym meczu jak dla mnie byl najslabszy na boisku...
~Szajba(2018-11-07 21:31:00)
Radecki da sporo radości? Chyba tym Kibicom co mają poczucie humoru a nie tym, którym zależy wyłącznie na sukcesach Śląska.Chłop od początku sezonu wchodzi pierwszy na zmianę i poza wzrostem (jeżeli to może być autu dla piłkarza) to nie widziałem, jego zadnego atutu. Nie wiem do dzisiaj czy jego domeną jest gra obronna czy rozgrywanie, czy strzał z dystansu, czy otwierające podanie czy jest to typoway "walczak"... może niech Trener powie o jakim charakterze to będzie zawodnik bo póki co nawet oglądając każdy mecz Śląska nie wiadomo
~Turbo Lover(2018-11-07 20:39:09)
No nie wierzę! Czy dziennikarze zadający pytania na konferencji są aż takimi idiotami?! "Eksplozja formy Gąski"??? Ten koleś strzelił 2 bramki na 16 meczów!!! I to jest eksplozja formy???
~Lyto(2018-11-07 19:24:25)
Wprowadzacie do 11stki sprowadzonych z poniższych lig chłopców dajeci im duzo grać ale swoich młodych(wychowanków)macie gdzieś,lepiej promowac innych z poza Śląska a swego olać,
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane