Pawłowski: Nasz zespół potrafi wygrać z każdym rywalem

18.10.2018 (14:27) | Dominik Szpik | skomentuj (3)
Wypowiedź trenera Tadeusza Pawłowskiego z konferencji prasowej przed meczem z Arką Gdynia.


 

Łabojko, Pawelec, Dankowski, Piech. Czy ktoś jeszcze będzie nieobecny na meczu z Arką?

Szczepan.

Jest pan skazany na grę jednym napastnikiem.

Kolejny raz powtarzam, że to nie ustawienie gra. Jeśli odpowiednio będzie funkcjonować cała drużyna, to Arka nie wyrządzi nam sporej krzywdy. Szkoda, że Arek nie może grać, ale nasz zespół potrafi wygrać z każdym rywalem.

Szczepan ma trochę pecha, bo to chyba była dla niego idealna okazja, żeby zadebiutować w ekstraklasie?

Niestety doznał kontuzji w rezerwach i nie da rady zagrać z Arką.

Czy to byłby odpowiedni moment na debiut Szczepana?

Nie wiem, bo nie myślałem o tym. Byłaby na pewno większa szansa, gdyby był zdrowy. Na pewno w kadrze meczowej znajdzie się Samiec Talar i może on zadebiutuje.

Chciał pan w lecie ściągnąć do Wrocławia Michała Janotę. Żałuje Pan, że się nie udało?

Nie. Cieszę się, że jest Pałaszewski, Radecki, Łabojko czy Gąska. Oni pokażą, że zasługują na grę w ekstraklasie. Patrzymy do przodu. Inwestujemy w tych zawodników, to jest nasz plan na najbliższe lata.

Jak Pan oceni Janotę?

Jest to zawodnik dobrze wyszkolony, który grał w Holandii i nie wziął się znikąd. Za młodu był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników w swoim wieku.

Nie obawia się Pan Arki?

Jedno jest pewne. Musimy zagrać dużo lepiej niż z Legią i znaleźć receptę na wychodzenie spod pressingu. Proszę popatrzeć, że my umiemy zagrać jak z Jagiellonią i na pewno czeka nas dobry pojedynek.

Widzi pan poprawę formy fizycznej po przerwie?

Bardzo dużo trenowaliśmy. Zespół jeszcze wczoraj był mocno zmęczony, ale świeżość przyjdzie na mecz z Arką. Jestem pewien, że będziemy w bardzo dobrej formie.

Czy ta przerwa pomogła Farshadowi?

Tak. Farshad idzie do góry. Był nawet parę dni w domu i to pozwoliło mu nabrać odpowiedniej formy. Zmiana środowiska z dala od rodziny też ma wpływ na rozwój piłkarza. W swoim kraju był wielką gwiazdą i musi się przestawić na życie w Polsce. Jak obserwuje go w rozmowach z zawodnikami to widać, że mają świetne relacje. To dla mnie bardzo pozytywny sygnał i jego forma idzie do góry.

Kontaktował się z Panem trener Smółka?

Nie. Znamy się ze wszystkimi trenerami w lidze. Oczywiście oboje mamy swoje strategie i sam starałem się, żeby nic nie wyciekło poza nasz zespół. Przez ostatni tydzień staraliśmy się mało mówić o naszej grze.

KOMENTARZE
~Bartłomiej C.(2018-10-19 18:05:17)
"Pawłowski: Nasz zespół potrafi wygrać z każdym rywalem" Trenerze, to dlaczego TEN zespół tego nie robi ??? Czytać się już nie da tych bzdur.
~Tom(2018-10-18 22:31:32)
A mój samochód potrafi wyprzedzić każde auto
~Wero(2018-10-18 19:04:04)
Trener sie cieszy ze jest Pałaszewski.Radecki.Łabojko i Gąska.i z nich będą prawdziwe gwiazdy,hihi szczególnie z Radeckiego!!!
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane