Fortuna dla klubów od Ekstraklasy

09.10.2018 (23:06) | peciaq | wp.pl | skomentuj (2)
Najwyższą polską klasę rozgrywkową w latach 2019-2021 obejrzymy w NC+ oraz w TVP. Kluby otrzymają od Ekstraklasy kosmiczne jak na nasze warunki pieniądze - do podziału będzie aż... 250 milionów złotych!


 

Tym razem jednak aż 7 spotkań ligowych będzie pokazane w NC+, a tylko jedno w TVP, w przeciwieństwie do ostatnich lat i obecnego sezonu, kiedy to NC+ pokazuje po 6 spotkań, a dwa oglądamy w Eurosporcie 2. To właśnie tę stację w latach 2019-2021 zastąpi TVP, jednak to nie koniec różnic. Do tej pory Eurosport dostawał spotkania piątkowe i poniedziałkowe, czyli te, delikatnie mówiąc mniej emocjonujące (z tą tezą nie zgodzą się z pewnością kibice Śląska - większość "naszych" meczów w obecnym sezonie rozgrywa się właśnie w piątki i poniedziałki...). W nowej umowie TVP zapewniła sobie jednak prawa do transmisji... sobotniego hitu kolejki! Za przywilej ten polska telewizja publiczna wyłożyła 70 milionów złotych.

NC+ za swój pakiet zapłaci 180 milionów. To absolutny rekord w historii ekstraklasy. W najbliższych dwóch sezonach klubu dostaną aż 100 milionów więcej do podziału niż w poprzednich latach.

Przetarg na następne sezony ruszy już za rok. Ciekawe, czy pobite zostaną kolejne rekordy. Teraz pytanie tylko, czy kluby pomyślą i dobrze spożytkują dodatkowe fundusze...

KOMENTARZE
~ertyk(2018-10-11 18:14:15)
Dla Slaska to zla wiadomosc. Nasz budzet sie nie zwiekszy, tylko miasto nie bedzie musialo dotowac. Wszyscy sie wzbogaca a nasz budzet zostanie taki sam, miasto nie bedzie musialo dawac dotacji i bedzie bawilo sie w rzadzenie klubem i obstawianiem swoich ludzi na stanowiskach.
~Luk(2018-10-10 09:02:25)
Niestety ale te pieniądze są kompletnie nieadekwatne do umiejętności. A piłkarzyki jeszcze bardziej się rozleniwią. Trzeba wymusić na klubach aby za ten zastrzyk gotówki rozbudowywano ośrodki treningowe do szkolenia młodzieży a nie marnowano na wydatki dla szrotu sprowadzanego z zagranicy. Ogólnie to jak wydatkowane są pieniądze powinno być do wglądu dla wszystkich tym bardziej że sa to pieniądze miejskie
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane