Cholewiak: Szacunek do przeciwnika jest ogromny

04.10.2018 (15:40) | Dominik Szpik | skomentuj (0)
Wypowiedź Mateusza Cholewiaka na konferencji prasowej przed meczem z Legią Warszawa.


 

Grałeś kiedyś przed publicznością powyżej 20 tysięcy ludzi?

Nie, jeszcze mi się nie zdarzyło.

Ty jesteś piłkarzem, który grał przeciwko wielkim polskim klubom. Przeżywasz mecz z Legią w szczególny sposób?

Na pewno szacunek do przeciwnika jest ogromny, gdyż Legia to w końcu aktualny Mistrz Polski. To wielka przyjemność wyjść na boisko i zmierzyć się przeciwko takiemu zespołowi.

Ty jesteś jednym z tych zawodników, któremu duża publiczność pomaga?

Mnie akurat to nie przeszkadza ja, wychodzę na boisko i robię swoje. Nie przywiązuje wagi do tego, czy na trybunach jest 5 tysięcy, czy 25 tysięcy ludzi. Nie miałem jednak jeszcze okazji zagrać przy tak dużej publiczności.

Po ostatnich trzech spotkaniach i 11 strzelonych bramkach. Wy się po prostu odblokowaliście czy w końcu uwierzyliście we własne możliwości?

Jak pokazały wcześniejsze mecze, sytuacje były, tylko nie wpadały. Dwoma ostatnimi spotkaniami w lidze pokazaliśmy, że ciężki okres mamy za sobą.

Jak Ci się żyje z etykietką najszybszego piłkarza ekstraklasy?

Ja wiem, że to jeden z moich atutów. Jednak nigdy tego nie analizuje i nie myślę o tym. Po prostu biegam, robię sprinty i cieszę się, że mi to wychodzi.

Często masz poczucie, że tą prędkością nadrabiasz jakieś błędy na przykład w ustawieniu?

To na pewno pomaga. Nie raz jest tak, że błąd w ustawieniu powoduje, że zawodnik próbuje mnie minąć, a mi się udaję odebrać piłkę. Bazuje na tym całą karierę i chcę to podtrzymać.

To jest wrodzone czy się tego nauczyłeś?

To przyszło z czasem. Jak byłem w Szkole Mistrzostwa Sportowego, to moje warunki fizyczne nie były najlepsze i musiałem nad tym popracować. Zawsze szedłem w kierunku szybkości.

Czy dopuszczasz do siebie myśl o powrocie na lewą obronę, czy wolałbyś tego uniknąć?

Wrócił Djorde, który jest motorem napędowym tego zespołu i bardzo dobrym zawodnikiem. Jeśli będzie taka potrzeba, to podejmę rękawicę i wrócę na lewą obronę.

Jak się czujesz na prawą skrzydle? Jesteś lewonożnym zawodnikiem i to raczej lewa strona jest Twoim naturalnym środowiskiem.

Lewa noga jest moją dominująca, więc moja gra lepiej wygląda na lewej stronie. Natomiast wymienność funkcji na boisku nie jest mi obca i nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane