Robak: Mamy nadzieję, że teraz wokół Śląska będzie więcej pozytywnej energii

01.10.2018 (22:52) | Claudia Haor | skomentuj (5)
Wiedzieliśmy, że ten mecz będzie ciężki. Wygraliśmy z liderem. Wierzyliśmy, że możemy wygrać i jesteśmy zadowoleni z tak okazałego wyniku. - mówił Marcin Robak po zwycięstwie nad Jagiellonią.

W pierwszej połowie mieliście przewagę, lecz brakowało trochę konkretów. Jakie były założenia na drugą połowę?

Konsekwencja. Wiedzieliśmy, że Jagiellonia będzie tworzyć sobie sytuacje bramkowe, ale okazało się, że to my jesteśmy konkretniejszą drużyną. W drugiej połowie potwierdziliśmy to bramkami. Mecz nam się dobrze ułożył, zdobyliśmy szybko dwie bramki i cieszymy się z tego wyniku.

Założenie było takie, żeby się nie otwierać za szybko? Gra nabrała tempa dopiero w drugiej połowie.

Graliśmy na dwóch napastników i wiedzieliśmy, że trzeba zagęścić środek pola, bo Jaga miała tam trójkę zawodników. Skupiliśmy się na tym, żeby jako drużyna dobrze funkcjonować na boisku. Wiedzieliśmy, że będziemy mieć swoje sytuacje w tym meczu. To się potwierdziło w drugiej połowie. Cieszymy się natomiast, że udało nam się te sytuacje wykorzystać. Fajnie, że Arek zdobył bramkę w lidze, na którą długo czekał. Ja się cieszę, że pomogłem drużynie i możemy patrzeć spokojnie na kolejne spotkania.

Jak będziesz świętował 25 bramkę dla Śląska?

Na pewno razem z chłopakami. Zaraz mamy kolację, będzie okazja, żeby uczcić zwycięstwo. Atmosferą możemy robić dobry wynik i trzeba ją pielęgnować. Potem będziemy mogli się skupić na Legii.

Po zdobyciu drugiej bramki miałeś przeczucie, że jeszcze coś wpadnie w tym meczu?

Raczej nie. Bardzo się cieszyłem z tego, że była to bramka na 3:0 i to na pewno dało mi dużą pewność siebie, a przede wszystkim uspokoiło mecz. Wiadomo, że 2:0 to niebezpieczny wynik dlatego bardziej cieszył mnie fakt uspokojenia tego spotkania.

Fakt, że nie cofnęliście się po zdobyciu bramki, był kluczowy dla tak wysokiego wyniku tego spotkania?

Jagiellonia popełniała dużo błędów przy wyprowadzeniu piłki i to na pewno ułatwiło nam zadanie. Pomogło nam to szybko ją przejmować i ruszać do ataku. Fajnie, że w takim meczu na ciężkim terenie pokazaliśmy się jako drużyna. Nikt przed tym meczem nie mógł się spodziewać takiego rezultatu.

Trzecie zwycięstwo z rzędu sprawił, że zeszła z was presja?

Wiadomo jak ciężka była nasza sytuacja w tabeli. Gra nie wyglądała najgorzej, tylko punktów brakowało. Wiedzieliśmy, że kibice się niecierpliwią z tego powodu i te trzy mecze nam pomogły. Mamy nadzieję, że teraz wokół Śląska będzie więcej pozytywnej energii i na pewno takie spotkanie może w tym pomóc.

Co było kluczowe w momencie, gdy po dotkliwej porażce w derbach z Zagłębiem potraficie się podnieść do takiego poziomu, że przyjeżdżacie do lidera Ekstraklasy, wbijacie cztery gole i całkowicie dominujecie na boisku?

Piłka jest nieprzewidywalna i to potwierdziły ostatnie mecze po 7 spotkaniach bez zwycięstwa. Na szczęście udało nam się wyjść z kryzysu i możemy ze spokojem wyczekiwać kolejnego meczu.