CLJ U18: Legia rozbita 3:0!

29.09.2018 (13:19) | Claudia Haor | własne | skomentuj (2)
W 9. kolejce Centralnej Ligi Juniorów zespół Śląska pokonał na własnym boisku Legię Warszawa aż 3:0!

W pierwszej połowie przeważali wrocławianie. Grali zdecydowanie, wysoko i nie dopuszczali, by Legia stwarzała groźne sytuacje bramkowe. Świetne rajdy prawą stroną Piotra Samca-Talara przyniosły gole dla WKS-u. Pierwsze trafienie zaliczył Jakub Jarzębowski. Niedługo potem wrocławianie cieszyli się już z dwubrakowego prowadzenia. Samiec Talar uderzył w spojenie, a odbitą piłkę do siatki Legii skierował Cyprian Poniedziałek. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy Śląsk miał kolejną wyśmienitą okazję. Pa faulu w polu karnym na zawodniku WKS-u sędzia podyktował jedenastkę. Rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Aleksander Paluszek - futbolówka nieznacznie minęła słupek.

W drugiej odsłonie spotkania dalej napierał Śląsk. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Jarzębowski. W 68. minucie Śląsk wykorzystał fantastyczną sytuację i dobił Legię. Bramkę ponownie strzelił Poniedziałek po asyście Dawida Musiała. Podopieczni trenera Marka Saganowskiego usiłowali przebić się przez defensywę wrocławian, ale niespecjalnie im to wychodziło.

Śląsk wygrał aż 3:0!

Skład Śląska U18: Frasik - Chmulak, Paluszek, Maciak, Wypart - Boruń, Musiał, Szpakowski (70' Karol Osiecki) - Jarzębowski, Poniedziałek(76' Bruno Wacławek) - Samiec-Talar

Skład Legii U18: Ojrzyński - Niski, Gładysz, Czach, Grudziński - Łakomy, Olejarka - Szwed, Ciepiela, Lisowski - Misiak