Ten mecz musimy wygrać

13.09.2018 (20:12) | Dominik Szpik | skomentuj (5)
Klasyka głosi, że derby rządzą się swoimi prawami i jest w tym całkiem sporo prawdy. W takich meczach nie liczy się pozycja w tabeli, sytuacja finansowa klubu czy jakiekolwiek inne sytuacje poza boiskowe. Najważniejsze jest zwycięstwo z odwiecznym rywalem. Nie inaczej będzie tym razem.


 

W Śląsku niestety nie dzieje się za dobrze. Drużyna nie wygrała od 21 lipca, czyli od sześciu meczów i prawie dwóch miesięcy. Nawet towarzyski mecz z Miedzią Legnica w Oławie zakończył się porażką 0:3. Na domiar złego ostania decyzja o przesunięciu Arkadiusza Piecha do drużyny rezerw za złe zachowanie na treningu wydaje się dolewać oliwy do ognia.
Plusem może być fakt, że trener Pawłowski ma do dyspozycji pełny skład. W sparingu z Miedzią zagrali między innymi Broź, Cotra czy Tarasovs.

Nieobecność Piecha może być okazją na debiut w Śląsku rewelacji II ligi ubiegłego sezonu Daniela Szczepana. W poprzednich rozgrywkach strzelił 13 bramek w 31 meczach i zdecydowanie przyczynił się do awansu GKS Jastrzębia do I ligi. Jest on na pewno brany pod uwagę przez trenera Pawłowskiego nawet pod kątem występu od pierwszej minuty. Sam trener wychwalał mecz z Wisłą, w którym graliśmy dwoma napastnikami. Ten wariant według trenera Pawłowskiego wypadł bardzo pozytywnie i kto wie, czy nie będzie chciał go powtórzyć w meczu z Zagłębiem.

Piątkowe starcie będzie meczem numer 41 pomiędzy tymi rywalami*. Do tej pory Śląsk wygrał derby 15 razy, Zagłębie 17 razy, a ośmiokrotnie padł remis. Ten mecz może przechylić nieco szalę na korzyść WKS-u. Faworyta doszukiwać się trudno, ale obie drużyny mają swoimi kibicom coś do udowodnienia. Spodziewać się można za to bardzo ciekawego widowiska na boisku i na trybunach. W końcu to derby! Emocje gwarantowane!

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław, piątek godz. 18:00

* Statystyki dotyczą jedynie meczów ligowych rozegranych w I i II lidze (dzisiejszej ekstraklasie i I lidze). Tym samym nie są w nie wliczone mecze pucharowe oraz ligowe rozegrane na niższym niż drugi szczebel rozgrywek krajowych.

KOMENTARZE
~Walczyć trenować(2018-09-14 11:24:35)
Max przestań pisać bzdety ! Piech zarabia ciężkie pieniądze i ma zap....ać , a jego fochy mamy w d... A co do przełamania jak drużyna nie gra to każdy się przełamie , to tak jak słyszę od lat o najsłabszym MP a to że WKS słaby ,ŁKS słaby, a Legia to Szeryfy z Mołdawii,Luksemburga...............
~Marko(2018-09-14 11:19:06)
Walczyć WKS , czekamy na punkty !!
marenio(2018-09-14 06:19:07)
@Max to co się stało z Piechem to jego , i tylko jego problem . To nie przedszkole że zabiera zabawki i idzie.
JAZDA Z Q...MI , O ŚLĄSKU JAZDA Z Q...MI.
jkl(2018-09-14 00:11:03)
WYGRAMY WYGRAMY WYGRAMY !!!!
~Max(2018-09-13 20:28:53)
Sadząc po tym co się stało z Piechem, a także po dotychczasowych wynikach obawiam się, że nie przywieziemy punktów z Lubina. Już wielokrotnie byliśmy świadkami syuacji, że jak jakiś zespół, czy piłkarz chciał się przełamać to robił to w meczu ze Śląskiem. Niestety. Myślę, że stwierdzenia takie jak w tytule nie ułatwiają zadania i nakładają jeszcze większą presję na podopiecznych T.Pawłowskiego. Nie chcę być złym prorokiem, ale ten mecz może nas przybliżyć do dna tabeli.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane