Tadeusz Pawłowski: Nie oczekuję przeprosin

13.09.2018 (14:59) | Dominik Szpik | skomentuj (3)
Jak odniesie się Pan do sytuacji z Arkadiuszem Piechem?
Powiem krótko. Jestem doświadczonym, człowiekiem wiele w życiu widziałem i byłem piłkarzem. Dla mnie nie ma problemu, jak zawodnik pobije się z drugim zawodnikiem, bo to są emocję. Arek przekroczył pewną granicę. Każdy zawodnik ma w kontrakcie zapisane swoje obowiązki. On nie wywiązał się ze swoich obowiązków


 

Zszedł z boiska podczas treningu?
Tak.

Ma szansę wrócić?
Nie wiem. W tym momencie najważniejszy dla mnie jest mecz z Zagłębiem. Jak emocje opadną, usiądziemy i porozmawiamy.

Oczekuje Pan przeprosin?
Nie.

Zawodnik okazał skruchę?
Nie rozmawialiśmy jeszcze.

Komplikuje to Panu sytuacje?
Ja uważam, że nie ma ludzi niezastąpionych. Mamy innych zawodników i oni będą grali.

Koncepcja gry na dwóch napastników w meczu z Wisłą nie wypaliła?
Wręcz przeciwnie. Mecz z Wisłą był naszym najlepszym meczem od dłuższego czasu. Piłkarsko to wyglądało bardzo dobrze. Trzeba pociągnąć tę koncepcję, a w tej chwili trochę się to ułamało.

Brak Piecha skomplikował Panu sytuację kadrową?
Trochę mnie to boli, bo widział, że wszystko było fair play. Jego postawa podczas okresu przygotowawczego zaprocentowała i to było widać.

Da Pan szansę Jakubowi Łabojko?
Zobaczymy. Dzisiaj wziął udział w zajęciach, jest w kadrze i mamy 2-3, których przewidujemy, że zagrają i jednym z nich jest Łabojko.

A Danielowi Szczepanowi?
Powiem tylko, że jest w kadrze. To samo tyczy się Brozia. Obaj są zdrowi i gotowi.

Jakie wnioski nasuwają się Panu po zobaczeniu treningu kadry?
Trening reprezentacji utwierdził mnie w przekonaniu, że trenujemy bardzo dobrze i nie mamy się czego wstydzić. A co podpatrzyłem to, że reprezentacja pokazuje, że potrzeba czasu, żeby zbudować drużynę.

Jaki sztab ma plan na mecz derbowy?
Oglądaliśmy ostatnie mecze Zagłębia, czy to ligowe, czy sparing. Mamy swoją koncepcję i przewidywanie jak oni będą grali. Na pewno jest pytanie, kim zastąpią Czerwińskiego, czy młodym zawodnikiem, czy doświadczonym Tosikiem, czy może zagrają trzema z tyłu. Musimy wiedzieć, jak mamy się bronić przy rozegraniu piłki w różnych wariantach. Na pewno nie pojedziemy do Lubina po to, by stanąć i czekać co się stanie. Będziemy chcieli grać w piłkę.

KOMENTARZE
marenio(2018-09-14 06:14:44)
Jak się nie podoba to na budowę do roboty.
~FCB:WKS(2018-09-13 16:39:32)
Trzymam kciuki.
~bajanafun(2018-09-13 16:23:56)
Arek przegiął zdecydowanie, nie jest przecież Lewandowskim czy Ronaldo. Schodzenie z boiska w czasie treningu musiało się tak skończyć. Powinien kupić teraz skrzynkę piwa i podejść z przeprosinami do kolegów na treningu i do trenera. Piwo oczywiście dla wszystkich. Dawniej chłopaki pili i grali jak z nut. (jakby Tadek zakazał pić - kibice chętnie pomogą).
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane