Nudy na Stadionie Wrocław. Polska wyszarpała punkt z Irlandią

12.09.2018 (02:32) | prochu | skomentuj (1)
Reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią 1:1 w towarzyskim spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Wrocław. Irlandczycy objęli prowadzenie niedługo po zmianie stron, kiedy głową piłkę do siatki skierował Aiden O'Brien, a w końcówce wyrównał Mateusz Klich, który wykorzystał dobre zagranie Arkadiusza Milika.

Spotkanie to nie stało na najwyższym poziomie. Pierwsza połowa była dość senna, a oba zespoły rzadko stwarzały sobie sytuacje bramkowe. Najlepszą okazję dla Polski miał Arkadiusz Milik, ale w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę. Obraz gry nie uległ zmianie po przerwie, chociaż osiem minut po wznowieniu Irlandia objęła prowadzenie. Bierność polskich obrońców najpierw wykorzystał Callum O'Dowda, który z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej zachował się Aiden O'Brien. Irlandczyk uprzedził Kamila Glika i głowa skierował futbolówkę do bramki Wojciecha Szczęsnego.

Podopieczni Jerzego Brzęczka próbowali doprowadzić do wyrównania, ale brakowało skuteczności. Polacy dopięli swego dopiero w końcówce - po dwójkowej akcji Mateusza Klicha i Arkadiusza Milika ten pierwszy znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zmarnował. W doliczonym czasie gry Polska mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale uderzenia Przemysława Frankowskiego i Mateusza Klicha nie zaskoczyły bramkarza Irlandii.

Polska - Irlandia 1:1 (0:0)