Djurdjević: Zagraliśmy idealnie w obronie

05.08.2018 (18:23) | prochu | skomentuj (0)
Śląsk Wrocław przegrał z Lechem Poznań 0:1 w 3. kolejce Lotto Ekstraklasy. Wrocławianie strzelili cztery gole, ale wszystkie z pozycji spalonej, wobec czego arbiter nie uznał żadnego trafienia. - Nie można lepiej zagrać w obronie - komentował po spotkaniu szkoleniowiec Kolejorza Ivan Djurdjević.

Ivan Djurdjević (trener Lecha): Duże emocje zawsze są po takim meczu. Wiedzieliśmy, że to będzie ciężkie spotkanie, bo graliśmy na stadionie, gdzie jeszcze nie wygraliśmy. Wiedzieliśmy, że Śląsk jest w dobrej formie, w tym sezonie wygrał i zremisował, więc zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że to będzie mocna rywalizacja. Za nami ciężki mecz w eliminacjach Ligi Europejskiej, wiedzieliśmy, że przy tej pogodzie może pojawić się zmęczenie.

Co do meczu - nie zagraliśmy dobrze. Nie mieliśmy żadnej kontroli, w pierwszej połowie tylko momentami stwarzaliśmy zagrożenie, które kończyło się rzutami wolnymi lub rożnymi. W drugiej połowie chcieliśmy zagrać lepiej, ale to się nam nie udało. Mieliśmy słabszy okres od 55. do 65. minuty, kiedy Śląsk mocno atakował. Słyszałem o naszej linii obrony, że jest to obrona rezerw Lecha, ale dzisiaj uważam, że zagrali idealny mecz. Nie można lepiej zagrać w obronie. To pokazuje wartość zawodników. Nie mogliśmy wyjść w najmocniejszym składzie, ale gracze, którzy są wchodzą i robią swoje zadanie.

Nie widziałem jeszcze powtórek, więc trudno odnieść mi się do tych sytuacji. Czegoś takiego - czterech nieuznanych goli - jeszcze nie widziałem, ale to zawsze miło coś nowego zobaczyć w piłce.