Śląsk otrzyma 15 milionów złotych dotacji od miasta

06.07.2018 (11:26) | Łukasz Maślanka | skomentuj (1)
Jest zielone światło od Rady Miejskiej Wrocławia dla przebudowy stadionu Śląska Wrocław przy ul. Oporowskiej. Radni przyznali klubowi 15 milionów złotych dotacji, w tym 10 milionów na rozbudowę obiektu.


 

Kilka tygodni temu działacze Śląska zaprezentowali swój pomysł na zagospodarowanie stadionu przy ul. Oporowskiej. Chcą zbudować tam m.in. dwie hale z boiskami, a także nową pełnowymiarową płytę. Zniknie zaś m.in. trybuna odkryta, a także trybuny za bramkami. Wszystko na potrzeby Akademii Piłkarskiej, bo Śląsk chce postawić na szkolenie zdolnej młodzieży. Dziś na starym obiekcie Śląska nie ma warunków, aby szkolić młodzież na większą skalę. To sprawia, że zmiany przy Oporowskiej są konieczne.

- Chcemy szkolić piłkarską młodzież w dobrych warunkach - tłumaczył na sesji rady miejskiej Marcin Przychodny, prezes Śląska Wrocław. Z kolei trener Tadeusz Pawłowski dodał: - Nadarzyła się historyczna okazja, by zbudować coś dla miasta, dla dzieci i dla Akademii. Chcemy obniżyć koszty pierwszego zespołu, a tak może się stać, kiedy do kadry pierwszego zespołu będą trafiali nasi wychowankowie.

Te argumenty trafiły do radnych i większością głosów przegłosowali poprawki w budżecie miasta, w tym 15 milionów dla WKS-u, o które prosił. Ale nie wszyscy radni byli przekonani, że to dobry pomysł, bo część tej kwoty (5 milionów złotych) ma zostać przeznaczona na potrzeby bieżące klubu, głównie na spłatę zadłużenia.

- Nie tak to powinno wyglądać. Tym bardziej, że są boiska wymagające rewitalizacji, chociażby na Oporowie - zaznaczał Sebastian Lorenc. W podobnym tonie wypowiadała się Grażyna Kordel. - Brakuje pieniędzy na żłobki, a tutaj swobodnie wydaje się kolejne miliony na klub, który miał być sprzedany - mówiła radna.

Śląsk chce przebudować stadion przy Oporowskiej do 2020 r. Oprócz dofinansowania od miasta, klub stara się też o wsparcie Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resort może dołożyć klubowi do przebudowy stadionu przy Oporowskiej do 50 proc. kosztów.

KOMENTARZE
~kabaret(2018-07-07 15:17:27)
Czyli powtórka z rozrywki.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane