Prezes WKS-u walczy o 30 milionów na Akademię

29.06.2018 (19:17) | peciaq | Przegląd Sportowy | skomentuj (4)
Marcin Przychodny przedstawił w Ministerstwie Sportu i Turystyki plany przebudowy budynków przy Oporowskiej dla piłkarskiej Akademii WKS-u. Projekt przyjęto przychylnie.


 

Plany przebudowy Oporowskiej pod kątem przydatności dla Akademii Śląska Wrocław są znane od około dwóch tygodni. Obejmują one nowy kompleks aż pięciu boisk treningowych - dwóch trawiastych, sztucznej pod balonem oraz dwóch zadaszonych.

Przed klubem jeszcze złożenie odpowiedniej dokumentacji i formalny wniosek o dofinansowanie w wysokości około 15 milionów złotych netto. Resztę kosztów miałby pokryć właściciel klubu oraz jego terenu - czyli miasto Wrocław. Wniosek o dofinansowanie na kwotę kolejnych 15 milionów został już w tej sprawie złożony. Prezes Śląska twierdzi, że 15 milionów od miasta pozwoli nie tylko zrealizować kluczową dla klubu inwestycję, ale również spłacić większość długów (w tym już niemal "przedawnione" zobowiązania wobec Hasco-Leku czy Fortum Wrocław).

Zadowolenia z obecnego rozwoju sytuacji nie kryje również trener pierwszej drużyny Tadeusz Pawłowski, który przyznaje, że do klubu w końcu zawita normalność.

KOMENTARZE
~mss(2018-07-01 18:03:55)
@Daniel. Brak inwestora i kasa miejska to nic innego jak zastój. Jedyny plus, że zamiast płacić kokosów za zawodników odbudowujących formę wzięli młodych z 1 ligi. Pożyjemy zobaczymy.
~benek(2018-06-30 14:59:24)
Ludzie, "nauczta" się pisać:
strasznie, straszliwy
1. «wzbudzający strach, przerażenie»
2. «bardzo zły»
3. pot. «bardzo duży, intensywny»
• strasznie, straszno, straszliwie

Strasznie imponuje mi to z jakim rozmachem.......... Bardzo imponuje mi to .... Ogromnie imponuje mi to ...
jkl(2018-06-30 14:55:36)
TADEUSZ PAWLOWSKI!

To sie nazywa powrot z emigracji! Austriackie wzorce, doswiadczenie... wszystko to zawdzieczamy trenerowi Pawlowskiemu. Jego powrot to dla naszego klubu potezne wzmocnienie na lata. Oby wiecej ludzi wracalo z jakims pozytywnym wkladem w rozuj naszego kraju. Jak kazdy wracajacy przywiezie przynajmniej 1% tego co on, to bedzie super.

Ja tego czlowieka normalnie kocham.

https://www.youtube.com/watch?v=vGYSVsKkQzo
~Daniel(2018-06-30 11:01:38)
Strasznie imponuje mi to z jakim rozmachem naprawde zaczyna się patrzyć w przyszłość w naszym klubie :) Jeśli tylko nikt nie zatraci tego sposobu myślenia to sukces przyjdzie i to nie taki przypadkowy na chwilę tylko będzie efektem ubocznym procesu i pozostanie na dłuuuugi czas :)
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane