Śląsk rozpoczyna zgrupowanie w Trzebnicy

27.06.2018 (12:50) | Łukasz Maślanka | skomentuj (0)

Przygotowania Śląska Wrocław do nowego sezonu Ekstraklasy wchodzą w kluczową fazę. Drużyna wyjechała na zgrupowanie do Trzebnicy, które potrwa do 7 lipca.


 

Trener Tadeusz Pawłowski zabrał na obóz w podwrocławskim mieście położonym w Kocich Górach 29 piłkarzy. W tym gronie znalazło się miejsce dla trzech młodzieżowców. To bramkarz Gracjan Korytkowski, pomocnik Bartosz Boruń i napastnik Piotr Samiec-Talar.

Pewną niespodzianką jest miejsce na zgrupowaniu dla Kamila Vacka. Od dłuższego czasu mówi się bowiem, że Śląsk jest zdecydowany na to, aby pożegnać się z Czechem. Działacze klubu rozmawiają z menadżerem tego zawodnika, ale rozmowy do łatwych nie należą. Vacek w Śląsku zarabia sporo, bo ok. 50-60 tys. zł miesięcznie, a kontrakt ma jeszcze na dwa lata. Nic więc dziwnego, że nie spieszy mu się do pożegnania z Wrocławiem. Chcąc nie chcąc, Śląsk - zgodnie z umową - musi zatem zapewnić mu warunki do treningów. Niewykluczone jednak, że przed rozpoczęciem nowego sezonu obie strony się dogadają.

Do Trzebnicy nie pojechał zaś inny zawodnik niechciany już w Śląsku, czyli Serb Dragoljub Srnić. Dla niego też nie ma już miejsca w zespole i trwają rozmowy o przedwczesnym rozwiązaniu umowy. Z kolei na początku lipca, czyli już za kilka dni, do Trzebnicy ma dojechać skrzydłowy z Iranu Farshad Ahmadzadeh. Ten nieco egzotyczny piłkarz dopina jeszcze formalności wizowe, Gdy dołączy do drużyny na zgrupowaniu, trener Tadeusz Pawłowski będzie miał do dyspozycji pełną kadrę na sezon Ekstraklasy 2018/2019. Do pełni szczęścia szkoleniowcowi brakuje jeszcze zapasowego prawego obrońcy, bo poza Kamilem Dankowskim w Śląsku nie ma gracza, dla którego byłaby to naturalna pozycja na boisku. Do gry we Wrocławiu przymierzany był Artur Bogusz z Wigier Suwałki i Marcel Ziemann ze Stomilu Olsztyn, ale po tygodniowych testach Śląsk podziękował obu zawodnikom.

Śląsk Wrocław wyjechał na obóz w Trzebnicy w następującym składzie:

Bramkarze
Jakub Słowik, Jakub Wrąbel, Dariusz Szczerbal, Gracjan Korytkowski.

Obrońcy
Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski, Paweł Kucharczyk, Igors Tarasovs, Djordje Cotra, Wojciech Golla.

Pomocnicy
Maciej Pałaszewski, Augusto, Robert Pich, Daniel Łuczak, Michał Chrapek, Jakub Kosecki, Mateusz Cholewiak, Damian Gąska, Jakub Łabojko, Kamil Vacek, Mateusz Radecki, Bartosz Boruń, Maciej Buławski.

Napastnicy
Arkadiusz Piech, Marcin Robak, Daniel Szczepan, Piotr Samiec-Talar.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane