Śląsk pokonuje Zagłębie Lubin w meczu sparingowym!

22.06.2018 (14:09) | Claudia Haor | skomentuj (3)

Wrocławianie w pierwszym spotkaniu testowym przed nadchodzącym sezonem zwyciężyli z Zagłębiem Lubin 2:0. Bramki dla WKS-u zdobyli Michał Chrapek i Arkadiusz Piech.

Sparing rozegrany w Trzebnicy to pierwszy sprawdzian wrocławian, którzy w poniedziałek wznowili przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze WKS-u zagrali dwoma różnymi składami. W pierwszej połowie jedynym nowym zawodnikiem, który wybiegł na murawę był Wojciech Golla. Bramka dla Wojskowych padła już w 6. minucie. Błąd w wybijaniu Dominika Hładuna wykorzystał Michał Chrapek i lobem pokonał bramkarz lubinian.

Na początku drugiej części spotkania szansę na wyrównanie mieli zawodnicy Zagłębia. Po faulu Szczepana w polu karnym sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Nespor, ale nie trafił w światło bramki.

Nie brakowało w tym sapringu walki. Szczególnie, że w drugiej połowie zagrali wszyscy nowi zawodnicy oraz dwaj testowani obecnie: Artur Bogusz z Wigier Suwałki oraz Marcel Ziemann ze Stomila Olsztyn. Obaj zagrali na bokach obrony i mieli swój udział w akcji na 2:0. Drugą bramkę dla Śląska zdobył Arkadiusz Piech.

Kolejny testowy mecz wrocławianie rozegrają w sobotę 30 czerwca z Piastem Gliwice.

Śląsk Wrocław 2:0 Zagłębie Lubin

Bramki:

6' Michał Chrapek, 75' Arkadiusz Piech

Skład Śląska na mecz z Zagłębiem; I połowa:
Słowik - Dankowski, Celeban, Golla, Cholewiak - Augusto, Pałaszewski - Kosecki, Chrapek, Pich - Robak

Skład Śląska; II połowa: Wrąbel - Ziemann, Pawelec, Cotra, Bogusz - Łabojko, Radecki, Gąska, Łuczak - Szczepan, Piech

Skład Zagłębia; I połowa: Hładun - Dziwniel, Guldan, Pawłowski, Starzyński - Piątkowski, Jagiełło, Matuszczyk, Tuszyński - Mareš (30’ Moneta)
Skład Zagłębia; II połowa: Leciejewski - Kopacz, Matras, Dąbrowski, Balić Tosik, Janoszka, Pakulski, Żyra, Moneta, Nespor