DLJ U19: Wojskowi przegrali pierwszy mecz barażowy

18.06.2018 (00:51) | jacko | skomentuj (0)
Juniorzy starsi WKS Śląsk (trener Maligranda) po wygraniu Dolnośląskiej Ligi Juniorów przystąpili do baraży o Centralną Ligę Juniorów. W tym roku eliminację są dwuetapowe. Dodatkowo pod koniec sezonu okazało się, że rozgrywki będą odmłodzone (rocznikiem kończącym w przyszłym sezonie nie będzie 2000, a 2001). Przez pewien czas nie do końca było wiadomo, jakie roczniki mogą grać w barażach (sprzeczne informacje otrzymywano z regionalnych Związków Piłki Nożnej). W końcu doszło do pojedynku ze Stalą Mielec.


 

Pierwszy mecz odbył się we Wrocławiu. Stal okazałą się trudnym rywalem, z dobrze zorganizowaną defensywą i przechodzącą do szybkich kontrataków. Pierwsza połowa była wyrównana, z lekką przewagą gości. Tuż po przerwie przewagę uzyskał Śląsk. Niestety po prostym błędzie w środku pola jednego z zawodników WKS faulem taktycznym musiał ratować sytuację Błoński i otrzymał czerwoną kartkę. Parę minut później zawodnik Stali oddał tzw. strzał życia, który zadecydował o wyniku meczu.

Jednobramkowa strata nie przekreśla szans na awans do kolejnej rundy. Rewanż odbędzie się w najbliższą Środę w Mielcu. W razie awansu kolejnym przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu Dąb Przybyszów- Escola Varsovia Warszawa. W pierwszym meczu Escola wygrała na wyjeździe 2:0

Skład Śląska Czapran – Kamraj, Błoński, Supranionek, Makowski – Mokrzycki ( Winczura) , Kamiński, Tylki, Kazanecki, Aramowicz – Bialik (Jędryczka)

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane