CLJ U19: Koniec marzeń o finale

10.06.2018 (23:09) | Claudia Haor | własne | skomentuj (0)

Juniorzy starsi WKS-u ulegli dziś Cracovii na własnym boisku. W meczu rewanżowym o miejsce w finale mistrzostw Polski CLJ U-19 padły aż 4 gole dla Pasów. Śląskowi należą się jednak ogromne brawa za świetną postawę w całym sezonie.

Podopieczni trenera Jawnego, przystępując do dzisiejszego spotkania mieli do odrobienia dwubramkową stratę z pierwszego meczu półfinałowego. Okazja do otwarcia wyniku dla Śląska pojawiła się w 10. minucie, gdy strzelać próbował Maciej Buławski. W pierwszej połowie zdecydowanie częściej do głosu dochodzili zawodnicy Cracovii. To oni byli przy piłce i wyprowadzali groźne ataki. Dzielnie broniący się Śląsk szukał sporadycznie okazji do przedarcia się przez obronę Pasów, ale na próżno. Rajdy Pająka i Wiśniewskiego dzielnie „przecinali” Jasiński i Sosna. Wrocławianom udawało się to do 44. minuty. Tuż przed przerwą gola strzelił Michał Wiśniewski i WKS schodził do szatni ze świadomością, że awans coraz bardziej się oddala. Odrobić 4 bramki? Niemożliwe nie istnieje, ale mimo wiary kibiców zgromadzonych tego dnia przy ul. Oporowskiej, w drugiej połowie wrocławianie zostali kompletnie rozbici przez drużynę gości. Na domiar złego drugą żółtą kartką ukarany został Bartosz Boruń i Śląsk musiał grać w osłabieniu. Cracovia wykorzystała przewagę i dołożyła jeszcze 3 trafienia.
W finale zmierzy się z Lechem Poznań, który dosłownie zdemolował Legię Warszawa aż 5:2.

Juniorzy starsi Śląska mieli do wypełnienia bardzo trudne zadanie, którego niestety nie udało się zrealizować. Młodym zawodnikom należą się jednak ogromne brawa za walkę w całym sezonie. Przez długi czas wrocławianie pozostawali liderem zachodniej grupy CLJ i imponowali znakomitą grą. Wielu z nich zrobiło ogromny progres. Mamy nadzieje, że kiedyś wzmocnią szeregi Ekstraklasy, wzorem między innymi Sebastiana Bergiera, który jesienią dołączył do pierwszego zespołu.

Śląsk Wrocław U-19 0:4 Cracovia U-19

Bramki: Wiśniewski 44, Strózik 65, Lusiusz 75 (rzut karny), Zaucha 80.

Śląsk Wrocław: Mynarski - Jasiński (55. Krocz), Sosna, Chmulak (35. Łakomski/ 75. Kotowicz), Golak, Sztylka, Boruń, Musiał (74. Waśkiewicz), Młynarczyk, Buławski - Bergier.

Cracovia: Majchrowicz - Pituła, Kajpust, Kruppa, Pająk - Wiśniewski (65. Zaucha), Lusiusz, Kanach (51. Supryn), Pik - Bator (51. Ożóg), Strózik (76. Ochman).