Mistrzostwo Oldbojów

05.06.2018 (07:48) | Jacko | skomentuj (0)
Oldboje Śląska wygrali z wiceliderem Włókniarzem Wrocław 4:1 i na dwie kolejki przed końcem ligi zapewnili sobie mistrzostwo ligi oldbojów. Wrocławianie zdobyli tytuł zasłużenie będąc zdecydowanie najlepszym zespołem rozgrywek.

Jak dotąd w 19 meczach zdobyli 49 punktów, ze stosunkiem bramkowym 76:24 i przewagą 12 punktów nad drugą drużyną. Sukces tym bardziej cenny, że drużyna, mimo iż swego czasu została wcielona w struktury Śląsk Wrocław SSA, nie ma od 2 lat żadnego wsparcia ze strony klubu. Dodatkowo wiosną Śląsk musiał sobie radzić bez najlepszego strzelca Tomasza Moskala. W meczu z Włókniarzem Śląsk dość szybko objął prowadzenie za sprawą obecnie najlepszego strzelca Roberta Rosińskiego. Rywal zdołał wyrównać ale przed przerwą za faul na Macieju Kowalczyku sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił ponownie Rosiński. W II połowie Śląsk już zdecydowanie przeważał i po bramkach Macieja Kowalczyka i Marka Golisa wygrał 4:1.

Skład Śląska: Zdrojewski – P. Tęsiorowski, Haliniak, Nakielski , Jankowski – Brzęczek, Jasiński, Rosiński – Obała, Kowalczyk, Draczyński oraz Kras, Okierko, Miazgowski, Przybyło, Sekunda, Wielgus, Jagiełło, Golis i Stanczak