Badanie opinii kibiców

15.05.2018 (11:08) | Banan | slaskwroclaw.pl | skomentuj (0)
Śląsk rozpoczął ankietowanie swoich kibiców. Każdy fan wrocławskiego klubu może wypełnić internetową ankietę, której celem jest poznanie opinii kibiców w różnych tematach dotyczących działalności klubu w mijającym sezonie i wyciągnięcie wniosków na przyszły rok. Badanie przeprowadzi niezależna sportowa firma badawcza Sport Analytics. Ankieta dostępna jest TUTAJ. Wiecie, co odpowiedzieć w pytaniu 34? :)


 

- Ankieta oparte jest na standardach badawczych wykorzystywanych w klubach europejskich. Dotyczyć będzie w zasadzie wszystkich kwestii związanych z komfortem kibica na stadionie we Wrocławiu - mówi analityk Paweł Chmielowski. - Zresztą nie tylko, bo w badaniu również znajduje się część otwarta, do wypełnienia z dowolnymi spostrzeżeniami na temat rozwoju Śląska - tłumaczy Chmielowski.

Zgodnie z konwencją statystyczną, usunięte zostaną wartości odstające (przypadkowe i nierealne). Badanie zostanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie kibiców klubu. Dzięki założonej metodologii z 95% pewnością osiągamy 3% błędu statystycznego. - Struktura populacji znana jest dzięki wcześniejszym badaniom populacji kibiców tak w trakcie uprzednich działań analityczno-statystycznych realizowanych na nasze potrzeby jak i innych firm badawczych - dodaje Paweł Chmielowski.

- Samo narzędzie oparte jest o dobre praktyki z klubów zachodnioeuropejskich - mówi analityk ze Sport Analytics. – Z założenia badanie powinno być cykliczne. Pierwszy pomiar pomoże klubowi zwrócić uwagę na niektóre aspekty jego działalności. Kolejne zaś będą już oceniały jego pracę. Obserwując badania np. w Premier League zauważaliśmy, że cykliczność badań jest kluczem do sukcesu w rozwoju relacji z kibicami.

Dla kibiców, którzy wezmą udział w badaniu przygotowano atrakcyjne nagrody. W ramach podziękowania za poświęcenie nam swojego czasu, Śląsk przewiduje cenne nagrody: 3 karnety na rundę jesienną sezonu 2018/19, 10 biletów do strefy VIP oraz koszulkę klubową z podpisami zawodników.

Cel badania jest jasny. Ma pomóc w przygotowywaniu rozwiązań najważniejszych problemów, podnosząc równocześnie jakość relacji z kibicami.
Dostęp do ankiety internetowej będzie otwarty do niedzieli 20 maja do godz. 22:00.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane