Kolejne zwycięstwo rezerw

14.05.2018 (13:29) | jacko | skomentuj (0)
Rezerwy Śląska kontynuują walkę o awans do III ligi. W kolejnym swym meczu podopieczni trenera Horwata pokonali Nysę Kłodzko 3:2(2:0). Wynik nie odzwierciedla sytuacji na boisku – Śląsk zdecydowanie dominował i wygrał zasłużenie. Prowadzenie uzyskał Łyszczarz, który wykończył dynamiczną akcję Kolasy.

Śląsk miał sporą przewagę, okazje mieli Łyszczarz, Poprawa, Kolasa i Fryczkowski (wychowanek Nysy) ale kolejny gol padł dopiero przed przerwą. Warto było na niego czekać – Kierkiewicz potężnym uderzeniem z około 30 m umieścił piłkę pod poprzeczką. Początek II połowy to błędy obrońców. Po zły zagraniu zawodnika Nysy dobrej sytuacji nie wykorzystał Łyszczarz a chwilę potem Poprawa po taktycznym faulu ujrzał czerwoną kartkę. Parę minut później po indywidualnej akcji przez pół boiska na 3:0 podwyższył Kolasa. Śląsk miał przewagę al. ekolejne bramki strzelali goście – w 63 min J. Cebulski a w doliczonym czasie gry Bońkowski z karnego. Nysa również kończyła mecz w 10 – czerwoną kartkę ujrzał P. Cebulski.

Skład Śląska Budzyński – Caliński, Paweł Kucharczyk, Poprawa, Kierkiewicz, Kazimierowicz, Piotr Kucharczyk (Tabaka 78’), Skrzypek (Łazarowicz 52’), Kolasa (Adrian Sobczak 83’), Łyszczarz, Fryczkowski (Jaroszyński 70’).