Pawłowski: chcemy ściągnąć jeszcze czterech piłkarzy

12.05.2018 (17:41) | peciaq | własne | skomentuj (0)
Poniżej możecie przeczytać, co trener Pawłowski mówił po zwyciężonym 3:1 ostatnim meczu Śląska na własnym stadionie w tym sezonie ligowym.


 

Podsumowanie meczu:

Podzieliłbym mecz na dwie fazy. Taką, w której graliśmy dobrze, strzeliliśmy dwie ładne bramki, a w drugiej połowie troszkę za głęboko się cofnęliśmy, oddaliśmy inicjatywę i straciliśmy bramkę. Potem przepiękna, książkowa kontra. Teraz co mecz gramy w innym ustawieniu, zmienia się środek pola. Srnić naderwał torebkę stawową, ale mamy 3:1 zwycięstwo. Jedziemy dalej, na Arkę.

Co z Koseckim?

Kosecki na początku meczu zgłosił jakiś uraz, nie chciał ryzykować, poprosił o zmianę i to uszanowaliśmy. Dobrze, że zszedł.

Czy dziś z wyjściowej "11" wszyscy będą w przyszłym sezonie?

Powiem szczerze, że nie zastanawiam się nad tym, bo rozmowy prowadzi Darek Sztylka. Często dyskutujemy i uważam, że w przyszłym tygodniu powinniśmy pokończyć już niektóre rozmowy, bo z tego co wiem, to jesteśmy porozumieni z Maćkiem Pałaszewskim. Augusto ściąga tu żonę i córkę i chce u nas grać. Rozmawiamy też z Riederem, nie ma problemu o pieniądze, tylko muszą się dogadać klubu. Reszta ma kontrakty. Lewandowski jest wypożyczony i wróci do Lechii.

Zawodników z kontraktami nie chce się trener pozbywać?

Kadra nie jest za duża, widzieliście państwo, jak szyjemy. Myślę, że powinniśmy uzupełnić kadrę wartościowymi zawodnikami. Wiem, że są prowadzone rozmowy z zawodnikami z I ligi, których charakter nam odpowiada. Musimy ściągnąć co najmniej czterech piłkarzy.

W jaki sposób udaje się utrzymać Cholewiaka w formie mentalnej? Miał być skrzydłowym, a gra jako obrońca. Chyba się niecierpliwi?

Myślę, że nie. Znosi to z pokorą. Nie było sytuacji, żeby prosił o przesunięcie. Tracimy teraz mało bramek, cieszę się, że Dankowski po długiej przerwie daje radę. Krystalizuje nam się ta obrona, a chcemy też ją wzmocnić.

Jak sytuacja Cotry i Pawelca? Jest nadzieja, że od okresu przygotowawczego będą ćwiczyć? To ważne ogniwa.

Pawelec będzie w "18" na Arkę Gdynia. Cotra jest w pełnym treningu. Obaj trenują na wysokich obrotach. W 100% będę miał obu do dyspozycji w Trzebnicy. Dziękuję greenkeeperowi, płyta była doskonała i szczęśliwa dla nas.

KOMENTARZE
Nie skomentowano jeszcze tego newsa.
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane