Analiza rywala: Piast Gliwice

11.05.2018 (21:45) | don | skomentuj (1)
Sytuacja Piasta jest nie do pozazdroszczenia. Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2017/2018 podopieczni Waldemara Fornalika mają tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Gliwiczanie przegrali dwa ostatnie spotkania, w tym ze znajdującą się pod kreską Sandecją.


 

Piastunki zdobyły dotąd zaledwie 35 bramek. To druga najsłabsza ofensywa w lidze. Nieco lepiej wygląda statystyka bramek straconych – tylko 45 goli. To aż o osiem mniej niż Śląsk.

Pewniakiem w bramce jest 37-letni Jakub Szmatuła. Kapitan Piasta znakomite interwencje przeplata błędami, które nie przystoją zawodnikowi o takim doświadczeniu. Parę stoperów najpewniej stworzą Sedlar z Czerwińskim. Jeśli tylko są w 100% zdrowi stanowią solidną zaporę przed własną bramką. Obaj groźni są również przy stałych fragmentach gry. Pewniakiem na prawej stronie jest Konczkowski. Rozegrał największą liczbę minut w zespole – 3095. Lewym defensorem najczęściej jest Pietrowski. Były zawodnik Lechii dzięki swojej uniwersalności zapewnia zabezpieczenie na każdą pozycję w defensywie i drugiej linii.

To właśnie z zestawieniem środka pola największy ból głowy będzie miał trener Fornalik. Na spotkanie ze Śląskiem wypadli Jodłowiec i Hateley – dwaj byli zawodnicy WKS-u. Trudna sytuacja w tabeli i potrzeba wygrania we Wrocławia może wymusić na szkoleniowcu Piasta niezwykle ofensywne ustawienie. Wiele wskazuje na to, że od początku mogą wystąpić doświadczeni i kreatywni Vassiljev i Badia. Hiszpan charakteryzuje się spora ruchliwością, często szuka sobie miejsca na bokach boiska. O walorach reprezentanta Estonii można napisać wiele. Na nieszczęście kibiców w Gliwicach Vassiljev z obecnego sezonu w niczym nie przypomina tego, który dzielił i rządził w Jagiellonii.

Snajperzy Piasta nie powalają liczbami. Najlepszym strzelcem Papadopoulos. Czech zdobył dotąd dziewięć goli. Były zawodnik Arsenalu najgroźniejszy jest w polu karnym, gdzie może wykorzystać swoje znakomite warunki fizyczne. Mateusz Szczepaniak to przede wszystkim niesamowita waleczność na każdym metrze kwadratowym boiska. Takie zestawienie w pierwszej linii może sprawić sporo problemów defensywie Śląska. A właśnie na taką dwójkę może zdecydować się trener Fornalik. Piast we Wrocławiu musi atakować.

KOMENTARZE
dybala760(2018-05-12 10:17:24)
Wygramy Spokojnie
DODAJ KOMENTARZ
Czy wiesz, że wszystkie nowo dodane komentarze muszą zostać zaakceptowane przez redakcję.

Nie chcesz czekać? Zarejestruj się na forum kibiców Śląska Wrocław a następnie podczas dodawania komentarza podaj swój login i hasło.

Koniecznie przepisz tekst z obrazka!
Nick*:
Hasło:
Adres e-mail:
Treść komentarza*:
* - pola wymagane